Topic ~ Adevărata religie

Postează răspuns
Raspunsuri: 9
Vizualizări: 1803
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/630-adev-rata-religie]~ Adevărata religie[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Posteaza care religie crezi ca este cea mai adevarata ce corespunde canoanelor biblice si este cea mai corecta.
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Religia penticostala este religia adevarata, pentru ca ei respecta Biblia, Cuvantul lui Dumnezeu! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Religia crestina! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Așa este nasterea din nou: sa stăruiești dupa Duhul Sfant si sa traiesti o viata sfânta. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Religia penticostala. Daca nu esti botezat cu Duhul Sfant, unde mergi? Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Da, religia penticostala este adevarata. Mie Dumnezeu mi-a vorbit printr-o sora botezata cu Duhul Sfant, si era penticostala, asa ca religia adevarata este penticostala. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Dumnezeu trebuie respectat in toate; sa ascultam de Dumnezeu! Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
steagAdevărata religie e aceea care corespunde principiilor biblice. Iar pentru cei care nu au auzit de Biblie, consider că adevărata religie e cea "șoptită" de conștiință. În ziua de azi, se face prea mare zarvă, și fiecare o ține pe a lui... Eu zic să respectăm legea Domnului, că aceea e cea mai bună. Nu vreau să fiu înțeleasă greșit, e bine să aparții unei anumite religii sau confesiuni, dar să nu devenim fanatici..."Doar a noastră e bună!" Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Adevărata religie este aceea care este dreaptă, după cuvântul lui Dumnezeu și care se bazează pe Cuvânt. Asta este religia adevărată. Noi trebuie să cercetăm mult Biblia ca să aflăm religia adevărată! Optiuni postare ®
Cristi41
-Cristi41 -
Dupa parerea mea, religia care implineste in totalitate Biblia, fara ca sa se abata de la ea, doar acea religie este adevarata. Sincer sa fiu, pana acum, religie adevarata pe de-a-ntregul, nu am intalnit. Sper sa intalnesc, si sa pot sa ii slujesc Domnului pana la capat. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Întrebări şi răspunsuri >> Topic ~ Adevărata religie >> Topic ~ Adevărata religie | Salvatorul.ro
meniu prim
Unii oameni văd lucrurile aşa cum sunt şi întreabă: „De ce?” Eu visez lucruri care nu există şi întreb: „De ce nu?” (Robert Francis Kennedy)