Topic * Religia în școli

Postează răspuns
Raspunsuri: 7
Vizualizări: 465
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 6
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/634-religia-n-coli]* Religia în școli[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
De catva timp, au fost mari valuri cu introducerea religiei in scoli. Posteaza punctul de vedere, si in acelasi timp, motiveaza!
Optiuni topic
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Asta este un lucru bun, ca se prezinte la Biserica din care apartin si sa faca religie acolo. E un lucru foarte bun! Optiuni postare ®
Maddalina
-¤Maddalina -
Cu parere de rau, in urma discriminarii copiilor de catre profesori din cauza religiilor, s-a dat lege ca religia sa fie scoasa din scoli...ceea ce e foarte rau! In curand urmeaza sa fie pusa in aplicare aceasta lege! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Este bine sa fie făcuta religie și în scoli pentru ca asa aud și alții, și se pot pocăi. Asta este părerea mea. Optiuni postare ®
Eryc
-±Eryc -
Religia in scoli e foarte buna, sa poata sa auda si altii ca exista Dumnezeu cu adevarat, si sa se intoarca la El! Optiuni postare ®
Strugaru
-Strugaru -
Este foarte bună religia în școli, dar trebuie să aibă profesori cu studii teologice din fiecare cult din țară. Optiuni postare ®
Alina29
-Alina29 -
Am observat ca daca esti de alta religie nu esti obligat sa mergi la ora de religie, eu cat am fost la scoala am participat la orele de religie ortodoxa si nu m-au afectat cu nimic, nu imi faceam cruce si altele! E bine sa se predea religie in scoli, sigur ca e bine! Optiuni postare ®
Daniel91
-§Daniel91 -
E buna religia in scoli.Asa cum este...buna e.Decat nimic...mai bine putin.Sa nu se piarda macar numele de Dumnezeu. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> ~Viața~ >> Topic * Religia în școli | Salvatorul
meniu prim
Dacă ești înțelept, pentru tine ești înțelept; dacă ești batjocoritor, tu singur vei suferi. ( Proverbele 9:12 )