Topic * Bogaţii şi săracii

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 10
Vizualizări: 422
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 9
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/635-boga-ii-i-s-racii]* Bogaţii şi săracii[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Dupa cele vazute si constatate, cine se gandesc mai mult la Dumnezeu, bogatii sau saracii, si care este motivul adevarat?
Optiuni topic
IoanMarius
-±IoanMarius -
Eu cred ca saracii Optiuni postare ®
Pogorvika
-±Pogorvika -
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Toti oamenii care au inima curata se gandesc la Dumnezeu. Noi, copiii lui Dumnezeu,trebuie sa ajutam. Daca vedem pe cineva dezbracat sau gol,sa-l acoperim; daca vedem pe cineva flamând,sa-l saturam. Atunci, Dumnezeu ne va binecuvanta! Optiuni postare ®
Maddalina
-¤Maddalina -
Parerea mea este ca saracii se gandesc mai mult la EL si il cauta! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Saracii se gandesc mai mult la Dumnezeu decat bogatii! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Saracii se gandesc mai mult la Dumnezeu. Noi avem multa nevoie de El. El este Izvorul vietii. Optiuni postare ®
Strugaru
-Strugaru -
Cei săraci si nevoiașii. Bogații, mai rar. Optiuni postare ®
Alina29
-Alina29 -
Omul cu cat e mai bogat cu atat Dumnezeu e mai departe caci bogatul ajunge sa fie robit de cele materiale, in schimb saracul daca nu are ce sa ii robeasca sufletul atunci in toate il cauta pe Dumnezeu si se multumeste cu putinul pe care il are.Dar daca bogatul ajunge sarac, il cauta si el pe Dumnezeu, cum de altfel, daca cel sarac ajunge bogat il poate uita pe Dumnezeu! Optiuni postare ®
Buble-estera
-¤Buble-estera -
Toți oamenii se gândesc la Dumnezeu la un moment dat! Nu contează condiția lor socială, sau dacă sunt bogați ori săraci. Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> ~Viața~ >> Topic * Bogaţii şi săracii | Salvatorul
meniu prim
Lepădați, dar, orice răutate, orice vicleșug, orice fel de prefăcătorie, de pizmă, de clevetire. ( 1 Petru 2:1 )