Topic ~ Frica de Dumnezeu

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 10
Vizualizări: 1735
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 6
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/646-frica-de-dumnezeu]~ Frica de Dumnezeu[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Este vreo persoana cu frica de Dumnezeu? Sau frica de Domnul este inceputul intelepciunii? Astept parerile voastre!
Optiuni topic
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Da. Trebuie sa avem frica de Dumnezeu. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Mie mi-e frica de Dumnezeu. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Frica de Dumnezeu este inceputul intelepciunii! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
In vechime, oamenii aveau frica de Dumnezeu. Va intreb: in zilele noastre, mai are omenirea frica de Dumnezeu, cu adevarat? Nu cu vorbe si cu minciuni! Va astept cu raspusurile voastre corecte si sincere! Optiuni postare ®
Paduraru
-Paduraru -
Ceea ce am observat in jurul meu... sunt unii oameni care nu au frica de Dumnezeu. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Da, frica de Domnul e începutul înțelepciunii, și în Biblie, omul care se teme de Domnul, are foarte multe avantaje: nu duce lipsă de nimic, e fericit. Optiuni postare ®
Radu
-Radu -
Domnul sa ne binecuvanteze cu frica de El. Cei care nu au frica de Dumnezeu au frica de oricre altceva din lume: boala, razboi, etc. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Replica la: Domnul sa ne binecuvanteze cu frica de El. Cei care nu au frica de Dumnezeu au frica de oricre altceva din lume: boala, razboi, etc. de Radu
Ai dreptate, așa este. Bunul Dumnezeu să ne binecuvânteze pe toți cu frică de Dumnezeu. Optiuni postare ®
Josepho
-Josepho -
Eclesiastul 8:12
Totuș, măcar rcă păcătosul face de o sută de ori răul și stăruiește multă vreme în el, eu știu că fericirea este pentru cei ce se tem de Dumnezeu, și au frică de El. Amin. Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Biblia >> Topic ~ Frica de Dumnezeu | Salvatorul.ro
meniu prim
Doamne, către Tine strig. Stânca mea! Nu rămâne surd la glasul meu, ca nu cumva, dacă Te vei depărta fără să-mi răspunzi, să ajung ca cei ce se pogoară în groapă. ( Psalmii 28:1 )