Topic * Viața de dincolo.....

Postează răspuns
Raspunsuri: 8
Vizualizări: 1821
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 7
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/650-via-a-de-dincolo]* Viața de dincolo.....[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Voi credeti ca exista viata dupa moarte? Argumentati, va rog, cu multă sinceritate!
Optiuni topic
Ica_Niculai
-Ica_Niculai -
Da, eu cred ca exista viata dupa moarte pentru ca a zis Isus: "Eu ma duc la Tatal sa va pregatesc un loc, pentru ca acolo unde sunt Eu, sa fie si copiii Mei." Asa cum cred ca Isus e viu, la fel cred ca exista si viata dupa moarte. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
steagCu adevarat exista si cred asta cu toata inima! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Si eu cred din toată inima mea că există viață după moarte. Optiuni postare ®
Denisa
-Denisa -
Fara indoiala, exista. Multumim Domnului pentru mantuirea data in dar! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Un argument din Biblie. "Iată, vă spun o taină: nu vom adormi toţi, dar toţi vom fi schimbaţi, într-o clipă, la cea din urmă trâmbiţă. Trâmbiţa va suna, morţii vor învia nesupuşi putrezirii, şi noi vom fi schimbaţi.
Căci trebuie ca trupul acesta, supus putrezirii, să se îmbrace în neputrezire, şi trupul acesta muritor să se îmbrace în nemurire."
Când trupul acesta, supus putrezirii, se va îmbrăca în neputrezire, şi trupul acesta muritor se va îmbrăca în nemurire, atunci se va împlini cuvântul care este scris: „Moartea a fost înghiţită de biruinţă.
Unde îţi este biruinţa, moarte? Unde îţi este boldul, moarte?”
"Boldul morţii este păcatul; şi puterea păcatului este Legea."
"Dar mulţumiri fie aduse lui Dumnezeu, care ne dă biruinţa prin Domnul nostru Isus Hristos!"
"De aceea, preaiubiţii mei fraţi, fiţi tari, neclintiţi, sporiţi totdeauna în lucrul Domnului, căci ştiţi că osteneala voastră în Domnul nu este zadarnică." (1 Corinteni 15:51-58) Optiuni postare ®
Marcelo
-Marcelo -
Eu cred ca exista doua locuri unde ne vom petrece vesnicia, dar acest locuri ni le alegem de pe pamant. Fie in iadul vesnic cu diavolul, fie in Noul Ierusalim cu Domnul. Optiuni postare ®
H3ruv1m
-H3ruv1m -
Cred in viata dupa moarte, in Rai si Iad. Fiecare ajunge acolo unde si-a "pregatit" locul in timpul cand traia pe pamant, prin viata sa. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Da. Cred că există viață după moarte, dar depinde de fiecare dintre noi unde alegem să fim. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Viața de dincolo..... >> Topic * Viața de dincolo..... | Salvatorul.ro
meniu prim
Ferice de cei flămânzi și însetați după neprihănire, căci ei vnr fi săturaţi!