Topic ~ Există Dumnezeu?

Postează răspuns
Prima paginaRaspunsuri: 17
Vizualizări: 1752
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 9
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/651-exist-dumnezeu]~ Există Dumnezeu?[/url]
Denisa1
-Denisa1 -
Replica la: Cu adevarat, Dumnezeu exista! Daca El nu exista, noi nu eram, asa ca, eu il slavesc pe Dumnezeu. de Ion_Marcel
Sunt multe dovezi ca exista Dumnezeu.
Daca ne uitam la creatie, la animale, la flori. Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Eu cred ca exista cu adevarat Dumnezeu. Orcine crede in Dumnezeu îi simte prezența. Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Replica la: Cu adevarat, Dumnezeu exista! Daca El nu exista, noi nu eram, asa ca, eu il slavesc pe Dumnezeu. de Ion_Marcel
Amin!
Adevarat este: Dumnezeu exista. Am dovezi care spun clar ca este un singur Dumnezeu.
Deci exista Optiuni postare ®
Cristi41
-Cristi41 -
Nu e greu sa iti dai seama daca exista Dumnezeu. Daca te rogi si ceri ceva odata, de doua ori, de trei ori, deja nu mai este coincidenta, si cineva te ajuta. Cine daca nu Dumnezeu te aude atunci cand te rogi? Optiuni postare ®
Giorgiana
-Giorgiana -
Da, Domnul există. Am fost atee, dar Domnul mi-a arătat adevărul că El este viu. :) Optiuni postare ®
Ionatan
-Ionatan -
Sunt momente cand sunt trist și zic ca nu exista, dar ceva ma contrazice in inima mea. Simt altfel... simt o prezenta de deasupra, un susur bland si subtire care imi spune: ''Sunt aici'' :) Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Da, chiar exista, dar nu putem sa-L vedem, dar putem simti prezenta Lui in vietile noastre. Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Da, chiar există Dumnezeu. Se vede clar că El a creat totul.
Chiar daca noi nu Îl vedem, dar Îl simțim în viețile noastre. Optiuni postare ®

Pagina 2 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Biblia >> Topic ~ Există Dumnezeu? >> Topic ~ Există Dumnezeu? - pagina 2 | Salvatorul.ro
meniu prim
Trăiește clipa, și apreciază valoarea celor ce îți influențează viața! ( Anonim )