Topic * O întrebare

Postează răspuns
Raspunsuri: 8
Vizualizări: 1465
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/652-o-ntrebare]* O întrebare[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
O intrebare! Care este prima religie pe care a dat-o Dumnezeu? Este Penticostala, Ortodoxa sau Baptista? Multi spun ca prima religie este ortodoxa! Voi ce parere aveti?
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Nu cred ca religia ortodoxa a fost prima! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Pe timpuri, nu era nicio religie. Atunci, oamenii stateau langa Dumnezeu si ascultau de Dumnezeu. Sunt multe de discutat pe tema asta. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Daca mergem conform Bibiliei, eu cred ca religia ortodoxa nici nu era. Voi ce parere aveti? Va rog, detaliati. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Eu zic sa ne luam dupa BIBLIE, ca Dumnezeu ne-a dat Biblia, sa o traim. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Prima religie este "CRESTINISMUL" , celelalte sunt culte, aparute in timp! Si nu este niciun cult care sa fie dat de Dumnezeu! Astea sunt facute de oameni! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Pai..mi-e cam rusine pentru ca nu stiu raspunsul..si de obicei il stiu, dar cred ca prima religie data nu se gaseste printre cele 3 enumerate.. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Cred ca era ortodoxa, fiindca erau farisei si carturari, si preotii mincinosi. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Am observat că foarte multă lume confundă religia cu confesiunea religioasă (cred că mai amintea cineva despre asta). În Biblie se spune că ucenicilor li s-a dat pentru prima dată numele de "creştini" în Antiohia. Așadar, iată prima religie! Creștinismul. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Culte >> Topic * O întrebare | Salvatorul.ro
meniu prim
Ferice de cei flămânzi și însetați după neprihănire, căci ei vnr fi săturaţi!