Topic * Ajungi în veșnicie?

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 11
Vizualizări: 1604
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/653-ajungi-n-ve-nicie]* Ajungi în veșnicie?[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Cei care nu trec prin incercari, vor ajunge in vesnicie cu Isus?
Optiuni topic
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Amin. Si eu imi doresc sa ajung in vesnicie. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Daca ne incredem din toata inima nostra in Dumnezeu, vom ajunge acolo in vesnicie, unde ne-a promis Isus Hristos. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Asa si eu. Poate sa ma treaca Dumnezeu prin toate incercarile, caci vreau sa am viata veşnica, sa petrec alaturi de Dumnezeu si Isus Hristos! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Dumnezeu ne mai trece si prin cuptor sa vada: Il slujim cu adevarat? De-asta ne mai trece El si prin incercari! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Asa este. Dumnezeu ne trece prin fel si fel de incercari ca sa ne apropiem mai mult de El. Slava Lui in veci! Amin. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Trebuie sa facem voia lui Dumnezeu. La oameni este cu neputință, dar la Dumnezeu este cu putință. Noi,dacă Ii cerem lui Dumnezeu ceea ce vrem de la El, Dumnezeu ne va da. Ajută-ne,Doamne, sa facem voia Ta. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Noi trebuie sa calcam pe urmele Domnului nostru Isus Hristos, dar sa calcam cu adevarat pe urmele Lui. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Eu cred ca cu ajutorul lui Dumnezeu, ajungem in vesnicie. Dumnezeu nu vrea moartea pacatosului, nu vrea moartea omului. Dumnezeu iubeste pe om. Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Ajungi în veșnicie? | Salvatorul.ro
meniu prim
Dumnezeu a zis: " Eu voi fi negreșit cu tine! "