Topic ~ Un cer și un pământ nou...

Postează răspuns
Raspunsuri: 5
Vizualizări: 832
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/655-un-cer-i-un-p-m-nt-nou]~ Un cer și un pământ nou...[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Apocalipsa 12:1-3: „Apoi am vazut un cer nou si un pamant nou, pentru ca cerul dintai si pamantul dintai pierisera, si marea nu mai era, si eu am vazut coborandu-se din cer de la Dumnezeu, Cetatea Sfanta, Noul Ierusalim, gatita ca o mireasa impodobita pentru barbatul ei, si am auzit un glas tare care iesea din scaunul de domnie si zicea: - Iata cortul lui Dumnezeu cu oamenii, El va locui cu ei si ei vor fi poporul Lui si Dumnezeu insusi va fi cu ei. El va fi Dumnezeu.” Ce parere aveti de capitolul acesta din Apocalipsa? Va fi adevarat? Astept parerile voastre!
Optiuni topic
Ica_Niculai
-Ica_Niculai -
E adevarat tot ceea ce e scris in Biblie, si se va implini in totalitate, nimic nu va cadea la pamant. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Biblia este harta noastra cea mai de pret, ca sa ajungem intr-un cer nou si un pamant nou! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Da, se va implini cu siguranta. Asa scrie Biblia, ca acolo va locui numai neprihanirea. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Biblia ne spune ca pamantul acesta si cerul actual, vor disparea, si va fi un alt cer si un alt pamant, nou. Adica ne-ntinat, nemurdarit, unde doar cei neprihaniti vor putea sa locuiasca. Toti ne dorim asta, dar ne si purtam astfel incat sa mostenim pamantul cel nou? Multe scrie Biblia, dar nu cred ca pe noi ne intereseaza cu adevarat. M-as bucura sa vad cu ochii mei schimbarea tuturor celor ce vor sa mosteneasca pamantul cel nou, pentru ca trebuie sa se produca o schimbare in noi pentru a putea sa locuim in prezenta lui Dumnezeu. Domnul sa ne ajute pe toti sa il mostenim, dar sa ne dorim si noi lucrul acesta, exact asa cum un cerb insetat isi doreste sa gaseasca un izvor de apa cat mai repede atunci cand nu mai poate de sete. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Cu totii ne dorim sa ajungem la un cer nou si la un pamant nou, unde spune Biblia ca acolo va locui numai neprihanirea. Dumnezeu, de aceea L-a trimis pe Singurul Sau Fiu, Isus Hristos, ca sa ne adevereasca aceste lucruri. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Biblia >> Topic ~ Un cer și un pământ nou... | Salvatorul.ro
meniu prim
Încredițează-ți soarta în mâna Domnului, și El te va sprijini. El nu va lăsa niciodată să se clatine cel neprihănit. ( Psalmii 55:22 )