Topic * El este ca un pom...

Postează răspuns
Raspunsuri: 9
Vizualizări: 1694
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/758-el-este-ca-un-pom]* El este ca un pom...[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
"El este ca un pom sadit langa un izvor de apa care îsi da rodul la vremea lui si ale carui frunze nu se vestejesc. Tot ce începe duce la bun sfarsit." Aducem noi astfel de roade?
Optiuni topic
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Trebuie sa ne straduim sa aducem rod! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Aduceti roada multa in inimile voastre, si asa aveti trecere inaintea Dumnezeului nostru. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Sa ne ajute Dumnezeu sa fim roditori! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
"Tot ce începe duce la bun sfârşit. Nu tot aşa este şi cu cei răi, ci ei sunt ca pleava luată de vânt." Domnul să mă ajute să aduc rodul cerut de El. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
El este ca un pom sădit lângă un izvor de apă, care îşi dă rodul la vremea lui, şi ale cărui frunze nu se veştejesc: tot ce începe, duce la bun sfârşit. Amin! Optiuni postare ®
Cristi41
-Cristi41 -
Eu cel putin, nu aduc roade. Stiu ca astfel de pomi sunt taiati, dar nu pot face momentan nimic pentru a imbunatati situatia, sau poate nu a venit timpul. Dumnezeu sa ma ajute sa pot aduce roade, si sa pot munci in via Lui. Optiuni postare ®
Cristi41
-Cristi41 -
Nu le prea aducem, deși la asta am fost chemați. Și nu le ducem pentru că nu putem, ci pentru că nu ne dăm interesul, nu ne pasă. Ajută-ne Doamne să fim mai receptivi la chemarea Ta, să nu luăm lucrurile în batjocură, să prețuim viața, să prețuim harul. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Replica la: Eu cel putin, nu aduc roade. Stiu ca astfel de pomi sunt taiati, dar nu pot face momentan nimic pentru a imbunatati situatia, sau poate nu a venit timpul. Dumnezeu sa ma ajute sa pot aduce roade, si sa pot munci in via Lui. de Cristi41
Ai dreptate Cristi. Așa este, dar trebuie să ne dăm silința să aducem roadă! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Replica la: Nu le prea aducem, deși la asta am fost chemați. Și nu le ducem pentru că nu putem, ci pentru că nu ne dăm interesul, nu ne pasă. Ajută-ne Doamne să fim mai receptivi la chemarea Ta, să nu luăm lucrurile în batjocură, să prețuim viața, să prețuim harul. de Cristi41
La asta am fost chemati să aducem roadă, și să ne apropiem mai mult de Dumnezeu. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * El este ca un pom... | Salvatorul.ro
meniu prim
Numele Domnului este un turn tare; cel neprihănit fuge în el, și stă la adăpost. ( Proverbele 18:10 )