Topic Mulţi sau puţini?

Postează răspuns
Raspunsuri: 7
Vizualizări: 1601
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/859-mul-i-sau-pu-ini]Mulţi sau puţini?[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Ce ziceti, e bine sa ai multi prieteni? Ce spune Biblia?
Optiuni topic
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Este bine sa ai, si sa fie prieteni adevarati, cu care sa te intelegi bine, dar nu este bine sa ai foarte multi prieteni, parerea mea! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Daca iti faci multi prieteni, iti faci si multi dusmani, parerea mea. Voi ce credeti? Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Eu am avut multi prieteni, dar, in incercarea grea prin care am trecut, doar unul mi-a venit in ajutor. Deci mai bine unul si bun, decat o mulțime, si toti numai cu numele! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Este bine, dar sa nu ai foarte multi prieteni. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Dacă bine îmi amintesc, parcă scrie în Proverbe că cine își face mulți prieteni, și-i face spre pierzarea lui. Așa că, mai bine mai puțini. Optiuni postare ®
Ionatan
-Ionatan -
Nu e bine sa ai multi prieteni... prietenia cu lumea este vrajmasie cu Dumnezeu... deci nu este bine. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Replica la: Nu e bine sa ai multi prieteni... prietenia cu lumea este vrajmasie cu Dumnezeu... deci nu este bine. de Ionatan
Da, asa este, nu este bine sa ai multi prieteni. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic Mulţi sau puţini? >> Topic Mulţi sau puţini? | Salvatorul.ro
meniu prim
Rugăciunea făcută cu credință va mântui pe cel bolnav, și Domnul îl va însănătoși; și dacă a făcut păcate, îi vor fi iertate. ( Iacov 5:15 )