Topic ~ Spălarea picioarelor!

Postează răspuns
Raspunsuri: 8
Vizualizări: 1514
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/977-sp-larea-picioarelor]~ Spălarea picioarelor![/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Este o pilda sau o porunca? Crezi ca prin spalare un om se poate smeri?
Optiuni topic
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Voi Ma numiti Invatatorul si Domnul, si bine ziceti, caci sunt. Deci, daca Eu, Domnul si Invatatorul vostru, v-am spalat picioarele, si voi sunteti datori sa va spalati picioarele unii altora. Pentru ca Eu v-am dat o pilda, ca si voi sa faceti cum am facut Eu. Ce ne spune Domnul aici? Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
In unele biserici nu se mai practica spalarea picioarelor. Pacat ca nu mai implinesc acest act. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Da, trebuie practicata spalarea piciorelor. In multe Biserici nu mai se prcatica spalarea piciorelor fratilor si surorilor. Nu mai este dragostea dintai, s-a racit. Optiuni postare ®
Lidiard
-Lidiard -
Este o pilda. Sunt unele porunci care trebuie indeplinite, dar Satana i-a orbit pe multi. Baticul a disparut (si e o porunca), si postul a disparut. Optiuni postare ®
Cristi41
-Cristi41 -
Eu, cred ca este o porunca, pentru ca Isus a dat acea pilda, pentru ca noi sa o implinim, nu sa ne gandim doar la ea. Daca El s-a smerit sa spele picioarele ucenicilor, atunci noua ce ni se intampla daca facem acelas lucru cu fratii nostri? Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
La mine la biserica se practica acest lucru in anumite zile din an. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Eu cred că această practică trebuie să însoțească lucrarea Cinei Domnului. La noi încă se procedează așa. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Așa este, Antonela, dar multe biserici pun piedica la aceasta poruncă, în loc sa facă spălarea picioarelor după ce se ia Cina, lasa ca spălarea picioarelor sa se faca după ora 5 seara... nu-i corect așa ceva. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Biblia >> Topic ~ Spălarea picioarelor! | Salvatorul.ro
meniu prim
Prea mulţi dintre noi vrem lucruri de care nu avem nevoie şi avem nevoie de ceea ce nu vrem.