Topic ~ Spălarea picioarelor !

Postează răspuns
Raspunsuri: 9
Vizualizări: 934
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 6
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/977-sp-larea-picioarelor]~ Spălarea picioarelor ![/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Este o pilda sau o porunca? Crezi ca prin spalare un om se poate smeri ?
Optiuni topic
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Voi Ma numiti Invatatorul si Domnul, si bine ziceti, caci sunt. Deci, daca Eu, Domnul si Invatatorul vostru, v-am spalat picioarele, si voi sunteti datori sa va spalati picioarele unii altora. Pentru ca Eu v-am dat o pilda, ca si voi sa faceti cum am facut Eu. Ce ne spune Domnul aici? Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
In unele biserici nu se mai practica spalarea picioarelor. Pacat ca nu mai implinesc acest act. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Da, trebuie practicata spalarea piciorelor. In multe Biserici nu mai se prcatica spalarea piciorelor fratilor si surorilor. Nu mai este dragostea dintai, s-a racit. Optiuni postare ®
Lidiard
-Lidiard -
Este o pilda. Sunt unele porunci care trebuie indeplinite, dar Satana i-a orbit pe multi. Baticul a disparut (si e o porunca), si postul a disparut. Optiuni postare ®
Cristi41
-Cristi41 -
Eu, cred ca este o porunca, pentru ca Isus a dat acea pilda, pentru ca noi sa o implinim, nu sa ne gandim doar la ea. Daca El s-a smerit sa spele picioarele ucenicilor, atunci noua ce ni se intampla daca facem acelas lucru cu frattii nostri? Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
La mibe la Biserica se practica acest lucru.
In anumite.zile din an Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Eu cred că această practică trebuie să însoțească lucrarea Cinei Domnului. La noi încă se procedează așa. Optiuni postare ®
Antonela_valentyn
-Antonela_valentyn -
Nu se poate să nu împlinim porunca aceasta, dacă Isus ca fiu de Dumnezeu s-a smerit,atunci noi ca oameni care greșim în fiecare zi oare nu se cade să ne smerim? O D-ne ajută -ne să nu ne fie greu să ne aplecam să spălăm picioarele fraților noștri! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Așa este Antonela, dar multe biserici pune predica la aceasta poruncă, în loc sa facă spălarea picioarelor după ce se ia cina lăsa ca spălarea picioarelor se face după ora 5 seara nui corect așa ceva. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Biblia >> Topic ~ Spălarea picioarelor ! | Salvatorul.ro
meniu prim
Când nu mai știi ce să faci, acționează prin credință!