Topic ~ De ce mergi la biserică?

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 12
Vizualizări: 1817
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/987-de-ce-mergi-la-biseric]~ De ce mergi la biserică?[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Va rog sa va expuneti fiecare motivul pentru care mergeti la biserică, daca mergeți, iar daca nu prea mergeți, sau nu mergeti deloc, de ce nu mergeti. Va multumesc! Incercati sa nu scrieti cu limbaj de chat, scrieti simplu, romaneste.
Optiuni topic
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Eu merg cu toata dragostea la biserica, pentru Hristos, pentru ca El si-a dat viata pentru mine. Macar asta sa fac pentru Hristos. Eram la o sora de a mea, in judetul Brasov, si mergeam 8 kilometrii pana la statia de tren, caci biserica este in orasul Fagaras, si sora mea imi spunea: "Nu te duce pe jos la biserica", si eu ii ziceam ca il iubesc pe Hristos din toata inima mea, pentru ca Hristos a murit pentru intreaga omenire. Nu merita Hristos nici macar sa fim la adunare, prezenti, sa cantam spre slava Lui? Voi ce parere aveti? Detaliati, va rog! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Eu merg la biserica sa ma rog Domnului si sa-I cer iertare, si sa ma zidesc duhovniceste. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Eu merg sa ma rog lui Dumnezeu! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Pentru a starui in invatatura apostolilor, in legatura frateasca, in frangerea painii si in rugaciuni si doresc din toata inima ca Domnul Isus sa ma ajute! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Pentru ca sa fiu aproape de Dumnezeu. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Sa ma intalnesc cu Dumnezeu! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Cand ne indreptam spre Casa Domnului trebuie sa avem un singur gand, acela de a ne intalni cu Domnul si de a avea partasie cu El! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Eu merg sa ascult Cuvantul, sa ma rog, sa cant. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Nu mergem, pentru ca nu vrem. Unii oameni nu merg, pentru ca stau mai mult pe net. Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Alte Creştine >> Topic ~ De ce mergi la biserică? | Salvatorul.ro
meniu prim
Ascultă-mă, Doamne, căci bunătatea Ta este nemărginită. În îndurarea Ta cea mare, întoarce-Ți privirile spre mine! ( Psalmii 69:16 )