Postări membru Cristi41 în topicul ~ Creştinii şi homosexualitatea!

Nici ei nu-și doresc așa ceva, nu trebuiesc condamnați. Și ei știu că lumea îi privește cu dezgust, mai ales doi bărbați de mână sau sărutându-se, dar cred mai mult ca sigur, că este un duh, mai mult decât o boală. Boală, ar putea fi, pentru că de la o anumită vârstă, ai simțuri pe care nu ți le-ai fi dorit să le ai, de aceea mă gândesc că poate fi și o boală. Cu astfel de simțuri, te naști, nu le dobândești pe parcursul vieții.

Intră
Biblia, ne scrie clar, să nu se împreuneze un bărbat cu un alt bărbat cum s-ar împreuna cu o femeie. Este un păcat foarte mare. S-ar putea să fie o boală, sau se poate să fie un duh al diavolului. Dar dacă ești cu Dumnezeu și lângă El, atunci nu simți asemenea nevoie, să te împreunezi cu un alt bărbat, când sunt atâtea femei pe lumea asta. De asta, pot fi sigur 100%.

Intră
Pagina 1 din 1
Forum >> Religie >> Topic ~ Creştinii şi homosexualitatea! >> Postări membru Cristi41 în topicul ~ Creştinii şi homosexualitatea! | Salvatorul.ro
meniu prim
Cea mai eficientă cale prin care Domnul ne maturizează spiritual este ...suferinţa.