Raspunde la postarea 22904

Este interzisa folosirea cuvintelor limbaj chat (exemplu: "k" în loc de "ca", "knd" în loc de "cand" etc.)
Sunt interzise postările cu abatere de la subiectul topicului, ca de altfel și postări scurte fără dezvoltare de subiect.
Daca vei incalca aceste reguli, vei primi ban pe forum!
Daca răspunsul pe care îl dai nu are legatura cu aceasta postare, poți primi ban pe forum!
Text postare: Aș dori să-mi exprim părerea în legătură cu acest subiect: da, înainte de căsătorie e păcat să existe sărutul între un băiat și o fată! Aș dori să dau un exemplu, poate banal, dar care totuși indică absurditatea ideii "Dacă ai gânduri de căsătorie poți să..." Exemplul sună așa: Mami îmi spune într-o zi că peste patru zile voi primi alocația. Eu mă duc frumușel la magazin și iau o ciocolată pentru că eu oricum am de gând să o plătesc peste patru zile." Cum sună? Nimeni nu ar face una ca asta, ci ar mai aștepta patru zile, nu? Ei, bine, dacă în lucrurile mărunte procedăm așa, când e vorba de a aștepta ziua căsătoriei, de ce nu facem așa și ne apropriem ba un sărut, ba o îmbrățișare etc?
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Forum >> Viața >> Topic * Înainte de nuntă... >> Raspunde la postarea 22904 | Salvatorul.ro
meniu prim
Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El, să nu piară, ci să aibă viață veșnică. ( Ioan 3:16 )