Raspunde la postarea 15323

Este interzisa folosirea cuvintelor limbaj chat (exemplu: "k" în loc de "ca", "knd" în loc de "cand" etc.)
Sunt interzise postările cu abatere de la subiectul topicului, ca de altfel și postări scurte fără dezvoltare de subiect.
Daca vei incalca aceste reguli, vei primi ban pe forum!
Daca răspunsul pe care îl dai nu are legatura cu aceasta postare, poți primi ban pe forum!
Text postare: Am citit nu demult o carte; se numeste "Baraca", in care un om a avut onoarea sa se intalneasca personal cu Dumnezeu si i-a pus multe intrebari, printre care si faptul daca e important sa mergem la biserica sau la o religie. Si Dumnezeu i-a raspuns: "Bisericile si religiile, voi, oamenii, le-ati facut, pentru Mine e importanta relatia ta personala cu Mine." Si eu cred ca are dreptate, caci mantuirea e personala, nu colectiva, nu e rau sa mergem nici la biserica, dar daca nu mergem doar cu gandul de a ne intalni cu Dumnezeu, atunci mai bine sa nu mergem. Multi merg la biserica sa vada cine a mai venit, cine mai canta, cine mai predica, si atunci noi suntem surzi cand Domnul ne vorbeste.
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Forum >> Biserici >> Topic ~ E important să mergi la biserică? >> Raspunde la postarea 15323 | Salvatorul.ro
meniu prim
Nu mustra pe cel batjocoritor, ca să nu te urască; mustră pe înțelept, și el te va iubi. ( Proverbele 9:8 )