Raspunde la postarea 25944

Este interzisa folosirea cuvintelor limbaj chat (exemplu: "k" în loc de "ca", "knd" în loc de "cand" etc.)
Sunt interzise postările cu abatere de la subiectul topicului, ca de altfel și postări scurte fără dezvoltare de subiect.
Daca vei incalca aceste reguli, vei primi ban pe forum!
Daca răspunsul pe care îl dai nu are legatura cu aceasta postare, poți primi ban pe forum!
Text postare: Da... așa ceva nu am mai auzit! Cum să fie păcat să ai iubită, dar să ai SOȚIE la 18 să nu fie păcat?! Domnișoara câți ani trebuie să aibă? Vreo 16, probabil (când nici nu e majoră, dar mă rog...) Apoi... nu mai trăim pe vremea bunicilor, când se căsătoreau oamenii exagerat de tineri. Și bunica mea s-a căsătorit la 15 ani, din câte am înțeles. Eu, pe vremea aia, cred că îmi dădeam examenul de capacitate... După care am intrat la liceu. Și din câte mi se pare, cei mai mulți, la 18 ani sunt la liceu! Deci, iubirea cu vremea ei, iar învățatul cu vremea lui! Nu e bine să ai iubit sau iubită când nici măcar nu ai habar să prestezi un serviciu! După BAC, că facultate (cer prea mult), mai vorbim! Până atunci, cu burta pe carte... nu mai visați la Feți-Frumoşi și Ilene Cosânzene.
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Forum >> Tinerețea >> Topic * Păcat...? >> Raspunde la postarea 25944 | Salvatorul.ro
meniu prim
Doar cel ce crede în victorie poate învinge!