Raspunde la postarea 23563

Este interzisa folosirea cuvintelor limbaj chat (exemplu: "k" în loc de "ca", "knd" în loc de "cand" etc.)
Sunt interzise postările cu abatere de la subiectul topicului, ca de altfel și postări scurte fără dezvoltare de subiect.
Daca vei incalca aceste reguli, vei primi ban pe forum!
Daca răspunsul pe care îl dai nu are legatura cu aceasta postare, poți primi ban pe forum!
Text postare: Nu ar avea scrisul loc aici sa scriu cum m-am intors eu la Dumnezeu, dar voi scrie cateva randuri. Ma numesc Ion Marcel si sunt din Constanta. Acum 10 ani am cunoscut un prieten si el era pocait, iar eu nu am stiut, si m-a invitat la o cafea. Am vorbit cu el, si nu stiu cum am ajuns sa vorbim despre Dumnezeu. El mi-a zis ca Isus Hristos este Fiul lui Dumnezeu si eu l-am intrebat: "Dar tu de unde stii ca este Fiul lui Dumnezeu?" El mi-a zis ca asa scrie in Biblie si eu i-am zis ca nu este adevarat. Dupa aceea, mi-a citit din Biblie. In momentul acela, Dumnezeu mi-a strapuns inima si acest frate care imi vorbea din Cuvantul lui Dumnezeu avea din partea lui Dumnezeu un har nemaipomenit, si eu mai veneam pe la el, il mai ajutam la treaba si mi-a zis ceva, ca la ei la Biserica a fost o sora care vorbea prin Duhul Sfant." - Si uite, Marcele, ce a vorbit Domnul prin sora asta... Iata tu ai un suflet in curte la tine si nu-i dai voie sa vina la adunare. El, daca va veni, va aduce roada multa, cum aduce un pom roada multa. Eu, cand am auzit asa ceva, am inceput sa râd de el, dar el a insistat de mine si mi-a zis: "Hai la noi la adunare." Si am stat si m-am gandit: "Hai ca merg." L-am intrebat când au adunare si el mi-a zis ca duminica dimineata la ora 09:00. M-am dus, si fratele asta mi-a zis: "Ce vezi ca facem noi, faci si tu." Asa am facut. Mie mi-a placut cel mai mult cand am auzit Cuvântul lui Dumnezeu. Dupa ce s-a terminat adunarea, m-am ridicat in picioare si i-am intrebat: "Cum sa ma pocaiesc?" Si ei mi-au zis sa umblu 6 luni la adunare si daca imi place, mi-au zis sa ma botez. Asa am si facut.
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Forum >> Întoarcerea la Domnul >> Topic * Cum v-aţi întors...? >> Raspunde la postarea 23563 | Salvatorul.ro
meniu prim
Cea mai eficientă cale prin care Domnul ne maturizează spiritual este ...suferinţa.