Raspunde la postarea 3100

Este interzisa folosirea cuvintelor limbaj chat (exemplu: "k" în loc de "ca", "knd" în loc de "cand" etc.)
Sunt interzise postările cu abatere de la subiectul topicului, ca de altfel și postări scurte fără dezvoltare de subiect.
Daca vei incalca aceste reguli, vei primi ban pe forum!
Daca răspunsul pe care îl dai nu are legatura cu aceasta postare, poți primi ban pe forum!
Text postare: Eclesiastul, capitolul 4. M-am uitat apoi la toate asupririle care se fac sub soare, si iata ca cei apasati varsa lacrimi, si nu este nimeni sa-i mangaie! Ei sunt prada silniciei asupritorilor lor, si n-are cine sa-i mangaie! Si am gasit ca mortii, care au murit mai inainte, sunt mai fericiti decat cei vii, care sunt inca in viata, dar mai fericit decat amandoi am gasit pe cel ce nu s-a nascut inca, fiindca n-a vazut toate relele care se petrec sub soare. Am mai vazut ca orice munca si orice iscusinta la lucru isi are temeiul numai in pizma unuia asupra altuia; si aceasta este o desertaciune si goana dupa vant. Nebunul isi incruciseaza mainile, si isi mananca insasi carnea lui. Mai bine o mana plina de odihna, decat amandoi pumnii plini de truda.
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Forum >> Concursuri >> Topic * Versetul zilei >> Raspunde la postarea 3100 | Salvatorul.ro
meniu prim
Ferice de cei milostivi, căci ei vor avea parte de milă!