Știre Lucrarea romanilor in Belgia

Scrisa de: -Ion_Marcel
Vizualizări: 96
Scrisa:
BBCode: [url=/stire/id/145-lucrarea-romanilor-in-belgia]Lucrarea romanilor in Belgia[/url]

Daca in urma cu doua decenii Romania era pe lista misionarilor din vest, acum Dumnezeu alege ca aceste tari vestice sa fie slujite de romani. Din septembrie 2011 pastoresc o comunitatea crestina de limba flamanda. Nu este usor avand in vedere bariera lingvistica, dar acolo unde exista inima pentru biserica lui Cristos si disponibilitate de a te pune la dispozitia lui Dumnezeu, El este Cel care deschide usi pentru a fi parte din largirea Imparatiei Lui. Biserica Evanghelica pe care o pastoresc face parte din Comunitatea Evaghelica "Libera" (un cuvanta care probabil are o conotatie diferita in limba romana). Faptul ca in zona Flamanda nu exista culturi baptiste, exista aceasta comunitatea evanghelica libera care numara in jur de 2500 de membri. Credinta si predicarea este focalizata pe Domnul Isus, iar marturisirea de credinta este sanatoasa si bine zidita in Scripturi. Comunitatea noastra este plina de caldura sufleteasca, dorinta de a creste in asemanare cu Domnul Isus, si dorinta de a impartasi si cu altii ceea ce am descoperit noi in Domnul Isus. Sunteti bineveniti in biserica noastra sa experimentati cu adevarat binecuvantarile lui Dumnezeu. Dumnezeu sa va binecuvinteze cu binecuvantarile Lui nemarginite. In Cristos,Emil Kerekeswww.evanghelischekerkhalle.be
SMS
Nu a fost notată încă!
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Nu a primit aprecieri încă!
Apreciază - dezapreciază
Nu a fost comentată încă!
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Știri >> Știri, categoria DIVERSE >> Știre Lucrarea romanilor in Belgia | Salvatorul
meniu prim
Toate lucrările Tale Te vor lăuda, Doamne! Și credincioșii Tăi Te vor binecuvânta. ( Psalmii 145:10 )