Topic * Ai primit Duhul Sfânt?

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 21
Vizualizări: 1921
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 6
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1004-ai-primit-duhul-sf-nt]* Ai primit Duhul Sfânt?[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Ai primit botezul in apa? Dar botezul cu Duhul Sfant?
Optiuni topic
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
N-ar avea scrisul loc daca as vrea sa va povestec cum mi-a aratat Domnul sa ma botez, dar totusi, voi scrie cateva randuri, pe scurt. Am visat ca m-am dus intr-o adunare mare si am vazut frati si surori imbracate in alb, si cand i-am vazut m-am imbracat si eu in alb si m-am dus intre ei si s-au botezat ei, si eu. Cand am incheiat Legamantul cu Dumnezeu, m-am botezat in judetul Timis, comuna Gotlob. Care sunteti din Timisoara si ma cunoașteți, sa stiti ca asa cum am visat, exact asa m-am botezat. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
As vrea ca Dumnezeu sa ne boteze pe toti cu Duhul Sfant. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Eu sunt botezat numai in apa. Cu Duhul Sfant inca nu sunt, dar as vrea ca Domnul sa ma boteze cu Duhul Sfant. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Eu ma intreb, voi cum ati primit Duhul Sfant, si eu nu? Oare de ce eu sunt botezat in apa de noua ani si nu am primit Duhul Sfant pana acum? Eu cred in Duhul Sfant, dar ma intreb: de ce nu-L primesc? Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Hm...pai trebuie sa ai o viata curata si sa staruiesti cu credinta. Numai asa il vei putea primi. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Asa o sa fac si eu. O sa starui in rugaciune si post, si poate Domnul mi-L va da si mie. Slava Domnului! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Asa vreau sa fac. O sa caut si o sa ma duc sa staruiesc dupa Duhul Sfant. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Amin. Știu că Domnul este mare. Eu sunt neștiutor de carte, adică nu știam să citesc, și Domnul slavei mi-a dat intelepciune să citesc. Așa cred că mă va boteza și cu Duhul Sfânt. Slavă Lui! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Dumnezeu si Fiul Sau, Isus, cunoaste inima ta si numai El decide daca te va boteza cu Duhul Sfant, dar noi trebuie sa staruim si sa ne rugam mult si sa-i cerem Domnului fara indoieli, si Domnul ne va da si ne va boteza cu Duhul Sfant. Optiuni postare ®

Pagina 1 din 3
Sari la pagina:
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Ai primit Duhul Sfânt? | Salvatorul.ro
meniu prim
Când te simți singur și părăsit, când lucrurile nu îți merg așa cum ai vrea, când ai probleme și necazuri, atunci Dumnezeu te iubește cel mai mult, și toate necazurile vor lucra spre binele tău.