Topic * Ai primit Duhul Sfânt?

Postează răspuns
Prima paginaUltima paginaRaspunsuri: 21
Vizualizări: 1922
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 6
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1004-ai-primit-duhul-sf-nt]* Ai primit Duhul Sfânt?[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Da, vei primi Duhul Sfant cand il primesti si pe Isus. Ajuta-ne, Dumnezeule atotputernic, sa primim Duhul Sfant de la Tine! Optiuni postare ®
DanielA
-DanielA -
Am primit botezul cu Duhul Sfant pe 14.02.2014, iar botezul in apa il iau, cu ajutorul Domnului, vara asta. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Inca nu... dar sper sa-l iau in curand... Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Eu inca nu L-am primit, dar cei care L-ati primit, rugați-vă mult lui Dumnezeu sa nu vi-L ia inapoi. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Marcel, lui Dumnezeu nu-i pare rau de darul pe care ti-l da. Optiuni postare ®
Iulian_92
-Iulian_92 -
Da, am primt Duhul Sfant, iar vara asta, pe 3 august iau si botezul in apa. Ii multumesc Domnului. Amin. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Dumnezeu este atotputernic. El a lucrat in viata mea, mi-a dat intelepciune sa citesc si sa scriu, mi-a aratat calea adevarata. Eu ma incred in El din toata inima mea. Incredeti-va si voi in Dumnezeu si veți vedea cum Dumnezeu va lucra cu viata voastra. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Nici eu nu L-am primit:( Trebuie sa luptam sa primim Duhul Sfant. Ma refer ca trebuie sa ne luptam cu pacatul. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Nu am niciunul dintre botezuri până acum. Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Replica la: Eu ma intreb, voi cum ati primit Duhul Sfant, si eu nu? Oare de ce eu sunt botezat in apa de noua ani si nu am primit Duhul Sfant pana acum? Eu cred in Duhul Sfant, dar ma intreb: de ce nu-L primesc? de Ion_Marcel
Nu ai primit Duhul Sfânt? De ce? Optiuni postare ®
-
Pagina 2 din 3
Sari la pagina:
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Ai primit Duhul Sfânt? >> Topic * Ai primit Duhul Sfânt? - pagina 2 | Salvatorul.ro
meniu prim
Ca niște buni ispravnici ai harului felurit al lui Dumnezeu, fiecare din voi să slujească altora după darul pe care l-a primit. ( 1 Petru 4:10 )