Topic ~ Fumatul, un păcat?

Postează răspuns
Prima paginaRaspunsuri: 11
Vizualizări: 1404
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 6
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1442-fumatul-un-p-cat]~ Fumatul, un păcat?[/url]
Buble-estera
-Buble-estera -
Sigur că e păcat și nu îmi pot explica de ce aleg atât de mulți oameni acest mod de viață care nu le aduce niciun beneficiu. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Replica la: Nu mi se pare un pacat fumatul, pentru ca nu scrie in Biblie sa nu fumezi, dar scrie ca lucrurile care nu iti sunt de folos, sa nu le folosesti. Dar e un viciu, o dependenta si din pacate, nu pot sau nu vreau chiar in momentul acesta sa il las. Mereu spun ca de maine gata cu fumatul, dar o iau de la capat. Sa speram ca va veni si ziua aia in care sa pot spune m-am lasat de fumat definitiv. de Cristi41
Ei, bine, nu știu ce așteptați dumneavoastră...să vă spună mereu: "Nu-i voie asta, nu-i voie cealaltă!"? Pentru cine Îl iubește pe Dumnezeu, e foarte ușor să Îl slujească pe El din dragoste, și nu doar cu "Nu-i voie!" Feriți-vă de orice se pare rău. O fi un lucru bun, nu? Hai să fim realiști și să nu mai facem pe apărătorii păcatului, ci mai bine să ne pocăim! E clar ca "bună ziua" că fumatul e păcat. Cine vrea să înțeleagă, înțelege! Optiuni postare ®

Pagina 2 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Întrebări şi răspunsuri >> Topic ~ Fumatul, un păcat? >> Topic ~ Fumatul, un păcat? - pagina 2 | Salvatorul.ro
meniu prim
Adevărat, adevărat vă spun că dacă păzește cineva Cuvântul Meu, în veac nu va vedea moartea. ( Ioan 8:51 )