Topic ~ E important să mergi la biserică?

Postează răspuns
Raspunsuri: 7
Vizualizări: 1615
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1511-e-important-s-mergi-la-biseric]~ E important să mergi la biserică?[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
E important să mergi la biserică? Eu cred ca da. Voi?
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Cand pot, merg, pentru ca acolo ma simt bine. Este foarte important. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
E important. Si eu ma simt bine la Biserica. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Eu cred că da. Creștinii trebuie să meargă la biserică. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Am citit nu demult o carte; se numeste "Baraca", in care un om a avut onoarea sa se intalneasca personal cu Dumnezeu si i-a pus multe intrebari, printre care si faptul daca e important sa mergem la biserica sau la o religie. Si Dumnezeu i-a raspuns: "Bisericile si religiile, voi, oamenii, le-ati facut, pentru Mine e importanta relatia ta personala cu Mine." Si eu cred ca are dreptate, caci mantuirea e personala, nu colectiva, nu e rau sa mergem nici la biserica, dar daca nu mergem doar cu gandul de a ne intalni cu Dumnezeu, atunci mai bine sa nu mergem. Multi merg la biserica sa vada cine a mai venit, cine mai canta, cine mai predica, si atunci noi suntem surzi cand Domnul ne vorbeste. Optiuni postare ®
Alex-Domnica
-Alex-Domnica -
Da, e frumos si imi place sa merg acolo unde se simte si este har de la Dumnezeu si Duhul Sfant lucreaza. Aici unde sunt acuma, felele merg sa isi arate mai nou fusta si tocurile, baietii sa se uite la ele si sa prezinte costume de sute de lire. Daca se poate, si cei ce vestesc Cuvantul sunt platiti si struniti in asa fel, sa fie mereu biserica arhiplina. Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Da. Imi place sa merg la biserica. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Replica la: Am citit nu demult o carte; se numeste "Baraca", in care un om a avut onoarea sa se intalneasca personal cu Dumnezeu si i-a pus multe intrebari, printre care si faptul daca e important sa mergem la biserica sau la o religie. Si Dumnezeu i-a raspuns: "Bisericile si religiile, voi, oamenii, le-ati facut, pentru Mine e importanta relatia ta personala cu Mine." Si eu cred ca are dreptate, caci mantuirea e personala, nu colectiva, nu e rau sa mergem nici la biserica, dar daca nu mergem doar cu gandul de a ne intalni cu Dumnezeu, atunci mai bine sa nu mergem. Multi merg la biserica sa vada cine a mai venit, cine mai canta, cine mai predica, si atunci noi suntem surzi cand Domnul ne vorbeste. de Salvatorul.Ro
Am citit și eu cartea și cred că e o mare invenție. Multe lucruri nu potrivesc cu ceea ce spune Biblia despre Dumnezeu. Mi se pare că e prezentat acolo un Dumnezeu foarte flușturatic așa (o femeie, de fapt)... Pavel, în Evrei spune să nu ne părăsim adunarea... Eh, ce să zicem? Mergem după cineva care a avut un atac cerebral și posibil i-a jucat mintea feste sau după un om inspirat 100 % de Dumnezeu? Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Alte Creştine >> Topic ~ E important să mergi la biserică? | Salvatorul.ro
meniu prim
Legea Domnului este desăvârşită şi înviorează sufletul; mărturia Domnului este adevărată şi dă înţelepciune celui neştiutor.