Topic * Păcat...?

Postează răspuns
Raspunsuri: 6
Vizualizări: 928
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/163-p-cat]* Păcat...?[/url]
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
E pacat sa ai iubit/a pana la 18 ani?
Optiuni topic
Ica_Niculai
-Ica_Niculai -
Sincer, pe un baiat la 18 ani, il vad foarte imatur pentru a se căsători, la fete mai merge. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Mie, la 23 de ani mi se spune ca sunt prea batran. Deci, care-i adevarul? Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Daca ai o relatie seriosa, nu este pacat. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Hm, mie mi se pare puțin cam ciudat. Adică, unii au gânduri de căsătorie înainte de 18 ani? Și la 18 ani e foarte timpuriu, în ambele cazuri. Eu sunt de părere că ar trebui să fie vorba despre aşa ceva de la cel puțin 20 de ani încolo. Optiuni postare ®
Cristi41
-Cristi41 -
Parerea mea, este ca e pacat sa ai iubita pana la 18 ani, pentru ca foarte usor cazi in pacatul curviei. Si dupa aceea, e doar un pas pana la dezastru. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Da... așa ceva nu am mai auzit! Cum să fie păcat să ai iubită, dar să ai SOȚIE la 18 să nu fie păcat?! Domnișoara câți ani trebuie să aibă? Vreo 16, probabil (când nici nu e majoră, dar mă rog...) Apoi... nu mai trăim pe vremea bunicilor, când se căsătoreau oamenii exagerat de tineri. Și bunica mea s-a căsătorit la 15 ani, din câte am înțeles. Eu, pe vremea aia, cred că îmi dădeam examenul de capacitate... După care am intrat la liceu. Și din câte mi se pare, cei mai mulți, la 18 ani sunt la liceu! Deci, iubirea cu vremea ei, iar învățatul cu vremea lui! Nu e bine să ai iubit sau iubită când nici măcar nu ai habar să prestezi un serviciu! După BAC, că facultate (cer prea mult), mai vorbim! Până atunci, cu burta pe carte... nu mai visați la Feți-Frumoşi și Ilene Cosânzene. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Păcat...? | Salvatorul.ro
meniu prim
Mărturisiți-vă unii altora păcatele, și rugați-vă unii pentru alții, ca să fiți vindecați. Mare putere are rugăciunea fierbinte a celui neprihănit. ( Iacov 5:16 )