Topic * Ai carte, ai parte!

Postează răspuns
Raspunsuri: 5
Vizualizări: 1045
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1989-ai-carte-ai-parte]* Ai carte, ai parte![/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Ai carte, ai parte! Aceasta zicala este cunoscuta de toata lumea de foarte mult timp, avand o valoare foarte mare de adevar, dar nu pentru toata lumea. Voi ce credeti: mai este de actualitate aceasta zicala?
Optiuni topic
Buble-estera
-Buble-estera -
Eu cred că această zicală este foarte adevărată. În primul rând, noi trebuie să citim Biblia, deoarece în ea găsim adevărate comori care ne vor ajuta să înaintăm pe Calea Îngustă. Totuși, sunt de părere că trebuie să citim și alte cărți, alese cu mult bun gust, nu orice prostie. În felul acesta, vom avea o viață frumoasă, atât în plan spiritual, cât și în plan material. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Replica la: Eu cred că această zicală este foarte adevărată. În primul rând, noi trebuie să citim Biblia, deoarece în ea găsim adevărate comori care ne vor ajuta să înaintăm pe Calea Îngustă. Totuși, sunt de părere că trebuie să citim și alte cărți, alese cu mult bun gust, nu orice prostie. În felul acesta, vom avea o viață frumoasă, atât în plan spiritual, cât și în plan material. de Buble-estera
Da, ai dreptate. Trebuie sa citim Biblia, ca în ea găsim viata și salvarea noastră! Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Amin! Domnul să ne ajute! Dar nu e greșit să ne facem timp uneori să mai citim câte o altă carte. Chiar este de folos. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Eu am luat-o foarte în serios, și vreau să mă țin de învățătură. Deși am întâlnit foarte multe persoane care erau pe ideea că "nu, domnule, banii sunt viitorul...că stai și te uiți la diplomă, și plângi cu ea în mână...", eu chiar cred că e cât se poate de actuală. Că mai bine învăț acum, când am capacitatea de a reține mai multe lucruri pentru ca să lucrez ceva mai ușor în viitor. Poate că "meseriile" astea din străinătate sunt mai tentante pentru băieți că zic că se câștigă mai bine... Dar atunci să nu ne mirăm de tineri, care la 20 de ani sunt spetiți pe acolo. Și mai vin acasă doar la Paște și la Crăciun. Asta-i viață de viitor? Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Daca nu ai carte, nu reusesti sa faci nimic in aceasta viata. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Școală, Educație, Știință >> Topic * Ai carte, ai parte! | Salvatorul.ro
meniu prim
Nu uita! Niciodată, fără ploaie, nu există curcubeu în viața ta!