Topic Talentul- pentru Dumnezeu

Postează răspuns
Raspunsuri: 3
Vizualizări: 967
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 2
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/2161-talentul-pentru-dumnezeu]Talentul- pentru Dumnezeu[/url]
Buble-estera
-Buble-estera -
Ce talent credeți că ați primit din partea lui Dumnezeu? Cum poate fi acesta valorificat pentru a fi folosit spre slava Lui?
Optiuni topic
Buble-estera
-Buble-estera -
Eu consider că pe mine, Dumnezeu m-a înzestrat cu voce, ca să îi pot cânta Lui! Deși nu am o voce specială, eu Îl laud pe Creatorul meu, și sunt sigură că El privește cu plăcere spre noi și spre "jertfa" noastră, însă doar dacă rămânem într-o stare smerită. Există riscul de a ne mândri cu "talentele" noastre, și atunci nu vor fi primite. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Pe mine, Dumnezeu m-a înzestrat cu înțelepciune, să pot să citesc. Eu sunt fără carte și fără școală. Acesta este talentul pe care l-am primit de la Dumnezeu și cred că este un talent bun și îi mulțumesc lui Dumnezeu pentru acest talent. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Un alt talent pe care l-am primit de la Dumnezeu este, în opinia mea, darul de a scrie. Noi, la liceu, avem o revistă care se numește "Aripi tinere", și aici putem scrie diverse articole. În majoritatea articolelor pe care le-am scris, accentul era pus pe frumusețe... Dumnezeu, într-un cuvânt. Probabil unii s-or fi săturat de "talentele" mele lingvistice, dar sper că pentru alții au fost de folos. Și totodată, sper ca orice voi mai scrie să fie în armonie cu tot ceea ce înseamnă puritate, noblețe... Și îmi mai doresc ca din tot ceea ce am așternut pe hârtie (dar nu numai) să strălucească un singur cuvânt... Dumnezeu! Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic Talentul- pentru Dumnezeu | Salvatorul.ro
meniu prim
Răbdarea: O formă mai mică de disperare deghizată în forma unei virtuţi. (Ambrose Bierce)