Topic * Muzica lumească

Postează răspuns
Raspunsuri: 6
Vizualizări: 1478
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/292-muzica-lumeasc]* Muzica lumească[/url]
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Este potrivit pentru un crestin sa asculte muzica necrestina?
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Nu este deloc potrivit! Cel care asculta asa ceva, nu se teme de Dumnezeu! Optiuni postare ®
Ica_Niculai
-Ica_Niculai -
Cel care asculta muzica necrestina, tot asa este si el: necrestin. Un copil al Domnului, nu asculta asa ceva. Nu va inselati! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Nu este potrivit deloc, cu toate astea mai ascult cateodata muzica lumeasca, insa ascult muzica usora, versuri de iubire etc... nu manele si toate prostiile! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Nu iubesc muzica lumeasca. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Am ascultat mai demult ce se difuza la radio, dar nu tot din ceea ce se comercializa pe piața muzicală. Totuși, am ajuns la concluzia că e mult mai de folos să ascult muzică creștină. Deși, există unele melodii din lume cu versuri decente, și chiar frumoase, se întâmplă așa cum spun versurile unei cântări: "Am ascultat cântări de-argint și mulți mi-au zis: sunt raiul iată/ Dar n-am gustat, o, cum să pot când le-am simțit pe-a Tale odată...!:" Așa e, nu se pot asemăna. Dar totuși, am mari semne de întrebare în privința unor așa-zise "cântări creștine", sincer. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Hmm... depinde de melodie. Mie, de exemplu, îmi plac melodiile de la Cenaclul Flacăra Albastră. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic * Muzica lumească | Salvatorul.ro
meniu prim
Rugăciunea făcută cu credință va mântui pe cel bolnav, și Domnul îl va însănătoși; și dacă a făcut păcate, îi vor fi iertate. ( Iacov 5:15 )