Topic * Sărutul...

Postează răspuns
Prima paginaRaspunsuri: 19
Vizualizări: 3039
Membrii abonați 3
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/336-s-rutul]* Sărutul...[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Da, asa este. Dar cand esti casatorit, nu este pacat sa te saruti... nu este pacat, pentru ca este sotia ta! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Pana nu devine sotia ta prin binecuvantarea Domnului, sarutul este pacat, dar dupa binecuvantarea Domnului, sarutul nu mai este pacat pentru ca ea ti-a devenit sotie... parerea mea. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Nu consider sarutul pacat deoarece in urma lui nu vine nicio pofta trupeasca, dar asa e in cazul meu! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Nu e pacat sa saruti pe cineva. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Saruti o persoana doar daca o iubesti. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Sarutul, inainte de casatorie, este considerat de Dumnezeu, păcat. De la aceasta curiozitate pe care multi o au si doresc sa o practice, vei ajunge sa ai alte pofte, mai mari, pe care la momentul respectiv nu stiu daca le vei putea stapani, si cu toate acestea, ajungem sa păcătuim... Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Asa este, Madalina. Sarutul este un pacat, bineinteles, dar te intreb si eu: "Daca acuma sarutul este un pacat, cand esti casatorit si te saruti, de ce nu mai este pacat?" Aici, eu nu inteleg faza cu sarutul si pacatul... Iuda, cand l-a sarutat pe Domnul Isus, a pacatuit? Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Replica la: Asa este, Madalina. Sarutul este un pacat, bineinteles, dar te intreb si eu: "Daca acuma sarutul este un pacat, cand esti casatorit si te saruti, de ce nu mai este pacat?" Aici, eu nu inteleg faza cu sarutul si pacatul... Iuda, cand l-a sarutat pe Domnul Isus, a pacatuit? de Ion_Marcel
Daca vorbim de sarutul in care nu se presupune o atractie, nu e pacat. Daca vorbim despre sarutul indragostitilor, pe bune, este deja pacat. Deci, Ion Marcel, tu despre care vorbesti? Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Am citit cu atenție TOATE răspunsurile! Uneori mă pufnea râsul, alteori mă gândeam că n-ar strica umpic mai multă inteligență -) Am găsit și răspunsuri bune, într-adevăr... Acum aș vrea să-mi exprim părerea personală. Eu cred că sărutul este păcat (aici mă refer la sărutul îndrăgostiților exclusiv). Înainte de căsătorie nu ai voie să te săruți cu o altă persoană. Dacă Biblia spune clar „Bărbatul să nu se atingă de femeie” (și viceversa), apoi: „Fugi de poftele tinereții” ... Oare nu e destul de clar?! După căsătorie, este permis sărutul de Dumnezeu, dar acesta să aibă loc doar în cadrul căsătoriei. Nu cred că e păcat să săruți, de exemplu, un coleg de ziua lui de naștere, dar foarte finuț, pe obraz, sau un băiat pe o colegă, fără niciun fel de gând necuviincios. Aș mai avea multe de spus, dar mă doare mâna -) Glumesc... Domnul să vă dea înțelepciune! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Da, părarea mea este tot aceeași: înainte de căsătorie este păcat sa săruți o fată! Optiuni postare ®

Pagina 2 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Sărutul... >> Topic * Sărutul... - pagina 2 | Salvatorul.ro
meniu prim
Ai milă de mine, Dumnezeule, ai milă de mine! Căci în Tine mi se încrede sufletul; la umbra aripilor Tale caut un loc de scăpare, până vor trece nenorocirile. ( Psalmii 57:1 )