Topic * Religia

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 18
Vizualizări: 1375
Membrii abonați 4
Membrii respondenti: 6
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/450-religia]* Religia[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Dacă te intreaba cineva ce religie ai, ti-e rusine sa-i zici ca esti penticostal?
Optiuni topic
Ica_Niculai
-Ica_Niculai -
Pe mine nu prea ma întreabă, isi dau foarte usor seama dupa imbracaminte, dar daca ma intreaba, totusi, raspund cu bucurie: Da. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
In general, nu prea... La unele interviuri, intreb daca are importanta si daca zice ca da, atunci spun ca sunt penticostal si nu e nici o problema, ba parca, din contra. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Daca ne vom rusina de religia noastra, si Dumnezeu se va rusina de noi! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Domnul ne da putere in momentele acelea, sa spunem ce religie avem:) Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Da, asa este, numai sa stam langa Domnul nostru! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Nu imi este rusine, ca Domnul Isus mi-a facut foarte mult bine. Si noi trebuie sa fim exemplu pentru cei din jurul nostru, sa le aratam calea cea buna. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Dar la unii nu trebuie sa le zic ca sunt penticostal ca se vede dupa comportament. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Pe mine, oricine ma intreaba ce religie am, le raspund ca sunt penticostal. Eu cred ca religia penticostala este cea mai buna. Voi ce credeti? Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Nici mie nu mi-e rusine, eu din contra, le spun sa se pocaiasca! Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Religia | Salvatorul.ro
meniu prim
Iar tu, om al lui Dumnezeu, fugi de aceste lucruri, și caută neprihănirea, evlavia, credința, dragostea, răbdarea, blândețea. ( 1 Timotei 6:11 )