Topic * Religia

Postează răspuns
Prima paginaRaspunsuri: 18
Vizualizări: 1376
Membrii abonați 4
Membrii respondenti: 6
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/450-religia]* Religia[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Fratilor, sa nu ne rusinam inaintea oamenilor. Sa spunem cu tarie ca suntem penticostali! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Nu mi-e rusine sa spun ca sunt penticostal, se vede si dupa cum esti imbracat /a. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Cuvintele noastre, care ne iasa din gura, si purtarea noastra, ne arata ca suntem penticostali, mai bine zis, pocaiti. Ajuta-ne, Doamne sa fim asa! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Trebuie sa ne pocaim, fratilor si surorilor, ca cei din jur sa isi dea seama că suntem copiii lui Dumnezeu! Optiuni postare ®
Lidia4love
-Lidia4love -
Nu-s penticostala, in primul rand... și în al doilea rând, nu religia mântuiește, ci credința în Dumnezeu. Religia e ca și un nume de firma, de exemplu, o firma de transport auto. Si fiecare auto are un nume. Unii conduc mai bine, la alții ai mai mult comfort... depinde cu care auto vrei sa mergi, unde te simți mai bine, si îți alegi numele firmei în funcție de preferințe...Așa și religia, o alegi pe care vrei. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Nu mi-e rușine. Dar oricum, la mine își dă seama omul după îmbrăcăminte ce religie am. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Da, Esterica, așa este, oamenii ne cunosc după imbracamintea pe care o purtam. Ei ne mai cunosc și după purtarea noastră. Optiuni postare ®
Cristi41
-Cristi41 -
Nu are cum să-mi fie rușine de ceea ce simt, cu ceea ce sunt. Oricum, nu religia ne mântuiește, ci ceea ce avem în suflet. Atunci când îl ai pe Dumnezeu, automat te poți stăpâni, poți să-ți controlezi sentimentele, să-ți ții gândurile în frâu, etc. Religiile sunt făcute de oameni, credința este dată de Dumnezeu, și e una singură, față de enormele religii care există în lumea asta întreagă. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Replica la: Nu are cum să-mi fie rușine de ceea ce simt, cu ceea ce sunt. Oricum, nu religia ne mântuiește, ci ceea ce avem în suflet. Atunci când îl ai pe Dumnezeu, automat te poți stăpâni, poți să-ți controlezi sentimentele, să-ți ții gândurile în frâu, etc. Religiile sunt făcute de oameni, credința este dată de Dumnezeu, și e una singură, față de enormele religii care există în lumea asta întreagă. de Cristi41
Adevărat este că nu religia ne mântuește, dar trebuie să fie și o religie ca să fie respect între noi, ca să nu trăim ca talibanii care nu fac nici o deosebire între ei. Optiuni postare ®

Pagina 2 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Religia >> Topic * Religia - pagina 2 | Salvatorul.ro
meniu prim
Dragostea Lui e lucrul cel mai minunat !