Topic * Din dragoste sau interes?

Postează răspuns
Prima paginaRaspunsuri: 16
Vizualizări: 1393
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 6
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/461-din-dragoste-sau-interes]* Din dragoste sau interes?[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Biblia spune ca aceste doua persoane vor avea necazuri in viata (chiar daca se vor casatori din dragoste), dar noi, sa avem credinta in Dumnezeu. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Din dragoste....nu sunt materialista. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
O casnicie bazata pe materialism nu va tine mult, pe cand una bazata pe dragoste, va dura toata viata! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Eu vreau sa ma casatoresc din dragoste adevărată si vreau sa fiu sincer. Așa sunt eu, si as vrea ca și persoana iubita sa fie ca mine. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Din dragoste Optiuni postare ®
Denisa1
-Denisa1 -
Replica la: Eu vreau sa ma casatoresc din dragoste adevărată si vreau sa fiu sincer. Așa sunt eu, si as vrea ca și persoana iubita sa fie ca mine. de Ion_Marcel
Dar nu toate fetele se uita la situatia materiala. Mai sunt si fete care iubesc un baiat din dragoste, dar poate lui nu-i plac astfel de fete. Acum băieții nu mai vor relații serioase. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Nu din interes! Dar prea mulți băieți iresponsabili, care habar n-au ce vor de la viață, și n-au nimic al lor, când sunt refuzați, dau vina pe fete, că sunt materialiste! Dragii de ei! Nu, băieți! Fetele nu sunt materialiste, dar dacă nu aveți cu ce să vă întrețineți pe voi, luați-vă gândul și puneți mâna și lucrați! Optiuni postare ®

Pagina 2 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Din dragoste sau interes? >> Topic * Din dragoste sau interes? - pagina 2 | Salvatorul.ro
meniu prim
Cine își înfrânează vorbele, cunoaște știința, și cine are duhul potolit este un om priceput. ( Proverbele 17:27 )