Topic * Putem ierta?

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 10
Vizualizări: 1149
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/492-putem-ierta]* Putem ierta?[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Se spune ca este imposibil sa ierti pe cineva care in mod intentionat te raneste cu singurul scop de a te distruge sau a te degrada. Daca aceasta se intampla, totusi, tu ai putea sa vezi aceasta ranire nedreapta ca fiind venita din partea lui Dumnezeu cu scopul de a te inalta deasupra locului unde erai inainte? Spune parerea ta sau impartaseste din experientele tale.
Optiuni topic
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Uneori, punem in aplicare " te iert, dar nu te uit", care inseamnă, defapt, că nu ai iertat deloc acea persoana.... Prin rugaciune primim puterea de a ierta. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Pot ierta, dar pe parcurs imi mai aduc aminte. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
steagTrebuie sa iertam, ca si Isus ne-a iertat. Optiuni postare ®
Marcelo
-Marcelo -
Şi eu am iertat de fiecare dată pentru că şi Dumnezeu ne-a iertat pe noi Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
"Iertati greselile celor ce v-au gresit, ca si Tatal vostru ceresc va va ierta greselile voastre." Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Mai întâi ma razbun, apoi iert! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Daca vreti ca Tatal vostru sa va ierte greselile voastre, iertati si voi greselile celor ce v-au gresit. Domnul Isus a spus aceste cuvinte cand ii invata pe ucenici sa se roage. Eu am iertat pe multi care mi-au greșit, dar ei au profitat de bunatatea mea, si dupa aceea mi-au facut iar rau. Voi ce credeti, este bine sa-i iert din nou? Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Replica la: Daca vreti ca Tatal vostru sa va ierte greselile voastre, iertati si voi greselile celor ce v-au gresit. Domnul Isus a spus aceste cuvinte cand ii invata pe ucenici sa se roage. Eu am iertat pe multi care mi-au greșit, dar ei au profitat de bunatatea mea, si dupa aceea mi-au facut iar rau. Voi ce credeti, este bine sa-i iert din nou? de Ion_Marcel
Marcel, eu sunt un nimeni, si nu pot sa iti dau eu tie sfaturi,dar trebuie sa iertam de 70 de ori cate 7. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Putem ierta? >> Topic * Putem ierta? | Salvatorul.ro
meniu prim
Când te simți singur și părăsit, când lucrurile nu îți merg așa cum ai vrea, când ai probleme și necazuri, atunci Dumnezeu te iubește cel mai mult, și toate necazurile vor lucra spre binele tău.