Topic ~Veșnicia ta

Postează răspuns
Raspunsuri: 9
Vizualizări: 1328
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/744-ve-nicia-ta]~Veșnicia ta[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Unde vrei sa-ti petreci vesnicia, in Rai sau in Iad?
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
In Rai vreau sa traiesc, dar pentru asta trebuie sa ne rugam mult! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
In Rai, alaturi de Tatal nostru ceresc. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
In Rai, impreuna cu Dumnezeu si cu Fiul Sau, Isus Hristos. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
In Rai, cu Isus Hristos, Regele. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
In Rai, cu Dumnezeu. Slava Lui! Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Dar aratati-mi si mie pe cineva care ar dori sa mearga in Iad. Foarte usor de vorbit, dar foarte greu de pus in practica. Credeti ca in Rai se intra asa, cum vrem noi? E adevarat ca Dumnezeu a lasat ca imparatia cerurilor sa fie luata cu navala, dar pentru a ajunge acolo, aici mai intai trebuie sa facem ceva. Nu pentru ca noi meritam, ci pentru ca El se indura de noi. Orice am face noi, nu suntem vrednici de Raiul lui Dumnezeu. Toti vrem acolo, dar stau si ma intreb, cati vom ajunge acolo? Stiu sigur ca foarte putini. Nu ajunge sa vrem! Trebuie sa ne purtam ca atare pentru asta. Dragii mei, multi chemati, dar foarte putini alesi. Si asta nu pentru ca Dumnezeu nu vrea, ci pentru ca noua ne e mai usor sa alegem iadul prin purtarea noastra, prin imbracamintea noastra, si prin felul nostru de a ne purta. Uitati-va in jurul vostru si la voi, ca eu ma uit la mine si nu cred ca o sa ajung in Rai prin purtarea mea. Sa ne gandim mai bine: oare cati dintre noi suntem siguri ca daca vom muri la noapte, vom ajunge in Rai? Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
In Rai ne dorim cu totii. Sa fim acolo, in Raiul lui Dumnezeu! Dar va indemn sa stati mai mult langa Dumnezeu, ca sa fim cu totii in Rai, la Dumnezeu. Amin. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
O, ce întrebare de baraj! Păi și cel mai păgân om de pe fața Pământului vrea să ajungă în Rai. Dacă ar spune cineva că vrea să ajungă în Iad, cu siguranță am spune că e sărit de pe fix... Numai că acest lucru nu se întâmplă așa, la foc automat, că vreau eu, pur și simplu. Nici gând de așa ceva! Sigur că îmi doresc să ajung în Rai, dar pentru asta trebuie să lupt, să fiu plăcută lui Dumnezeu! Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic ~Veșnicia ta | Salvatorul.ro
meniu prim
Căci înțelepciunea prețuiește mai mult decât mărgăritarele, și nici un lucru de preț nu se poate asemui cu ea. ( Proverbele 8:11 )