Topic * Mărturia ta

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 12
Vizualizări: 1694
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/770-m-rturia-ta]* Mărturia ta[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Va place sa veniti la adunare? Mie da, imi place sa merg la adunare, pentru ca aud Cuvantul Domnului si ma hranesc sufleteste. Voi ati chemat pe altii la adunare? Chemati-i! Nu trebuie sa le ziceti "Pocaiti-va!", voi chemati-i doar la adunare, si Dumnezeu va lucra. Eu cunosc un frate pe nume Ieremia. El l-a chemat pe un om la adunare. Omul a venit si Dumnezeu a lucrat si acest om s-a pocait. Asa sa faceti si voi!
Optiuni topic
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Si mie imi place sa merg la biserica! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Noi nu trebuie sa obligam pe cineva sa vina la adunare. Noi trebuie sa ii spunem, si daca vrea Domnul sa ii aduca mantuire, va lucra El la inima acelei persoane. Optiuni postare ®
Nicusor
-Nicusor -
Da, imi place foarte mult la adunare, ca acolo e "Scoala" si "Spitalul sufletelor noastre", zic eu. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Mie imi place sa merg la adunare. Aici te intalnesti cu Tatal Ceresc, te intalnesti cu Dumnezeul slavei. Slava Lui in veci! Amin. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Mie, cand merg la adunare, mi se bucura inima, si am asa mare indemn sa-L slujesc pe Dumnezeu! Slava Domnului! Imi place mult sa merg la adunare! Optiuni postare ®
DanielA
-DanielA -
Da, imi place, si chem si oameni nepocaiti la adunare. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Da. Imi place sa ma duc la adunare, sa ascult Cuvantul lui Dumnnezeu, dar imi place sa îl si împlinesc. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Si mie imi place sa merg la adunare. Acolo invat foarte multe lucruri despre Dumnezeu, si datorita mie, si parintii mei merg acum la adunare, ca inainte nu mergeau. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Da, cand e vorba de biserica, las orice. Acolo ma simt mangaiat. Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Mărturia ta | Salvatorul.ro
meniu prim
Prea mulţi dintre noi vrem lucruri de care nu avem nevoie şi avem nevoie de ceea ce nu vrem.