Topic * Mărturia ta

Postează răspuns
Prima paginaRaspunsuri: 12
Vizualizări: 1695
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/770-m-rturia-ta]* Mărturia ta[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Da, imi place sa merg la adunare pentru ca chiar asta seara, Duhul lui Dumnezeu mi-a descoperit toate tainele inimii mele si m-a sfatuit si imbarbatat ca pe un copil! Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Da, îmi place să merg la adunare, și asta poate se datorează în mare parte faptului că părinții mei ne-au dus la adunare chiar de când eram mici. Acum, sinceră să fiu, când eram mai micuță nu îmi prea plăcea în mod deosebit la rugăciune, dar asta pentru că nu înțelegeam în profunzime importanța rugăciunii. Lucrurile s-au schimbat acum... Fiind mai mare, pot înțelege mai multe lucruri decât puteam cuprinde cu mintea mea de copil, la acea vreme. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Cât despre chemarea la biserică a altor persoane... Hm, îmi amintesc în mod special de profu' de desen de pe clasa a cincea. Pe el l-am convins să vină la adunare (măcar că din câte îmi aduc aminte, nu i-a prea plăcut), și a fost o performanță pentru vârsta aceea :) Atunci eram puțin mai prostuță așa...nu prea știam eu multe lucruri, și cu toate astea, aveam adevărate "dezbateri religioase". Mă rog, acum timpul a trecut și am crescut și eu mare :d Cam așa devine treaba. Cel puțin, memorabila clasă a cincea poate va rămâne măcar o experiență pe care mi-o voi aminti zâmbind. Optiuni postare ®

Pagina 2 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Mărturia ta >> Topic * Mărturia ta - pagina 2 | Salvatorul.ro
meniu prim
Voi însă nu mai sunteţi pământeşti, ci duhovniceşti, dacă Duhul lui Dumnezeu locuieşte în adevăr în voi. Dacă n-are cineva Duhul lui Hristos, nu este al Lui.