Postări membru Salvatorul.Ro în topicul ~ Pentru duşmani!

Sanatate la dusmani, fara griji si fara bani!

Intră
Eu tin la toata lumea, dar nu toata lumea tine la mine! Am dusmani; desi eu nu le port grija, ei mi-o poarta... Eu cred ca Dumnezeu imi va face dreptate.

Intră
Ar fi bine sa fim sinceri. Eu, unul, ma rog pentru dusmani, desi mi-e greu sa fac asta pentru ca nu sunt sfant si nici credinta nu mi-e asa de tare, dar pana la urma cedez, si reusesc sa fac asta pentru ca si Dumnezeu, multele pacate ale noastre, le iarta, indiferent de situatia materiala, de patura de societate din care facem parte, indiferent de rasa, indiferent cine suntem noi. Cu atat mai mult, trebuie si noi sa facem acest lucru. Sa ne aducem aminte versetul din Tatal nostru care spune: - Iarta-ne noua cum si noi iertam gresitilor nostrii. Deci noi spunem intr-un cuvant, ca daca noi iertam dusmanilor nostri, doar atunci si Dumnezeu sa ne ierte si pacatele noastre. Sper ca sa putem ierta pana la sfarsit, si sa fim buni pana la capat, nu doar atunci cand ni se face un favor.

Intră
Desi nu am dusmani, ma mai rog pentru ei, de cumva am, si nu stiu ca am.

Intră
Pagina 1 din 1
Forum >> Rugăciuni >> Topic ~ Pentru duşmani! >> Postări membru Salvatorul.Ro în topicul ~ Pentru duşmani! | Salvatorul.ro
meniu prim
Și la aceasta ați fost chemați; fiindcă și Hristos a suferit pentru voi, și v-a lăsat o pildă, ca să călcați pe urmele Lui. ( 1 Petru 2:21 )