Postări membru Ion_Marcel în topicul * Pocăit

Și normal... nu trebuie sa ne fie rușine sa ne nu numim pocăiți, dar trebuie și sa ne pocăim cu adevărat nu numai sa purtam acest nume.Dumnezeu dorește ca noi sa fim lumini în lume.

Intră
E normal ca nu ti-e rusine sa spui oamenilor ca esti pocait. Nici mie nu mi-e rusine sa zic oamenilor ca sunt pocait,si ma straduiesc sa ma pocaiesc in fiecare zi.

Intră
Nouă nu trebuie sa ne fie rusine de Hristos si de Evanghelia Lui!

Intră
"Cine se va rusina de Mine, si Tatal Meu se va rusina de acela!" spunea Domnul Isus.

Intră
Slava Domnului ca nu vi-e rusine sa le spuneti la oameni ca sunteti pocaiti! Voi stiti ce inseamna cuvantul pocait?

Intră
Da, pe mine ma mai intreaba pe site-uri daca sunt pocait (ca sunt si oameni necredinciosi pe site-uri) si eu le spun ca da.

Intră
Da, asa este. Trebuie sa spunem la oameni ca suntem pocaiti, dar si sa fim pocaiti cu adevarat!

Intră
Nici mie nu mi-e rusine sa le zic ca sunt pocait. Dumnezeu sa descopere pocainta tuturor omenilor!

Intră
Pe forum nimanui nu-i e rusine, dar... in realitate? Numai eu stiu cat am plans in ascuns și m-am rugat lui Dumnezeu sa-mi dea putere si biruinta sa trec peste batjocorile oamenilor din jur si din familie, si inca cine stie... Domnul sa ajute pe fiecare!

Intră
Pagina 1 din 1
Forum >> Tinerețea >> Topic * Pocăit >> Postări membru Ion_Marcel în topicul * Pocăit | Salvatorul.ro
meniu prim
Cine are urechi să asculte ce zice bisericilor Duhul: „Celui ce va birui îi voi da să mănânce din pomul vieţii, care este în raiul lui Dumnezeu.”