Postări membru Salvatorul.Ro în topicul * Versetul zilei

(Psalmi 50:15) Cheama-Ma in ziua necazului, si Eu te voi izbavi, iar tu Ma vei proslavi!

Intră
Tu dar, copilul meu, întareşte-te in harul care este în Hristos Isus. (2 Timotei 2:1)

Intră
Apocalipsa 3:20 Iata Eu stau la usa si bat, daca aude cineva glasul Meu si va deschide usa, voi intra la el, voi cina cu el, si el cu Mine.

Intră
1 Corinteni 15:1-2 Va fac cunoscut, fratilor, Evanghelia pe care v-am propovaduit-o, pe care ati primit-o, in care ati ramas, si prin care sunteti mantuiti, daca o tineti asa dupa cum v-am propovaduit-o; altfel, degeaba ati crezut.

Intră
Psalmul 105:7 Domnul este Dumnezeul nostru: judecatile Lui se aduc la indeplinire pe tot pamantul.

Intră
Proverbe 31:30 Dezmierdarile sunt inselatoare, si frumusetea este desarta, dar femeia care se teme de Domnul va fi laudata.

Intră
Luca 21:36 "Vegheati, dar, in tot timpul si rugati-va, ca sa aveti putere sa scapati de toate lucrurile acestea care se vor intampla si sa stati in picioare inaintea Fiului Omului."

Intră
Psalmul 23:1 Domnul este pastorul meu: nu voi duce lipsa de nimic.

Intră
Faptele Apostolilor 17:30... Dumnezeu nu tine seama de vremurile de nestiinta, si porunceste acum tuturor oamenilor de pretutindeni sa se pocaiasca.

Intră
1 Petru 5:6 Smeriti-va, dar, sub mana tare a lui Dumnezeu, pentru ca, la vremea Lui, El sa va inalte.

Intră
-
Pagina 2 din 3
Sari la pagina:
Forum >> Concursuri >> Topic * Versetul zilei >> Postări membru Salvatorul.Ro în topicul * Versetul zilei - pagina 2 | Salvatorul.ro
meniu prim
Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El, să nu piară, ci să aibă viață veșnică. ( Ioan 3:16 )