Postări membru Ion_Marcel în topicul ~ De ce mergi la biserică?

Sa ma intalnesc cu Dumnezeu!

Intră
Pentru a starui in invatatura apostolilor, in legatura frateasca, in frangerea painii si in rugaciuni si doresc din toata inima ca Domnul Isus sa ma ajute!

Intră
Eu merg sa ma rog lui Dumnezeu!

Intră
Eu merg la biserica sa ma rog Domnului si sa-I cer iertare, si sa ma zidesc duhovniceste.

Intră
Eu merg cu toata dragostea la biserica, pentru Hristos, pentru ca El si-a dat viata pentru mine. Macar asta sa fac pentru Hristos. Eram la o sora de a mea, in judetul Brasov, si mergeam 8 kilometrii pana la statia de tren, caci biserica este in orasul Fagaras, si sora mea imi spunea: "Nu te duce pe jos la biserica", si eu ii ziceam ca il iubesc pe Hristos din toata inima mea, pentru ca Hristos a murit pentru intreaga omenire. Nu merita Hristos nici macar sa fim la adunare, prezenti, sa cantam spre slava Lui? Voi ce parere aveti? Detaliati, va rog!

Intră
Pagina 1 din 1
Forum >> Biserici >> Topic ~ De ce mergi la biserică? >> Postări membru Ion_Marcel în topicul ~ De ce mergi la biserică? | Salvatorul.ro
meniu prim
Piciorul meu stă pe calea cea dreaptă: voi binecuvânta pe Domnul în adunări. ( Psalmii 26:12 )