Topic ~ Mersul la mare

Postează răspuns
Prima paginaRaspunsuri: 27
Vizualizări: 1887
Membrii abonați 3
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/328-mersul-la-mare]~ Mersul la mare[/url]
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Eu merg la mare ori de câte ori am ocazia Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Mie îmi place la mare... sa stau în apă toata ziua, să înot, sa fac baie. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Eu consider ca nu este nici un pacat sa mergi la mare sa faci baie. Eu merg in fiecare an, nu ma intereseaza ce zic altii. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Noi, copiii lui Dumnezeu, nu avem ce cauta la mare pentru ca e păcat ce vezi la mare, și mai ales, ca vin și poftele și este rău, că păcătuiești. Dumnezeu nu vrea sa păcătuim, Dumnezeu ne vrea sfinți și curați. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Aș avea și eu ceva de spus în legătură cu acest subiect: e PĂCAT mersul la mare! Totuși, nu aș vrea să par dură, așa că,voi afirma că dacă merge cineva la mare într-un loc solitar unde nu poate fi văzut,dar nici să vadă vreo persoană nu e păcat. Poate e chiar recomandat să faci câte o plimbare pe malul mării să te bucuri de un răsărit, de un amurg violet (cum spunea Bacovia)! Dar să alergi împreună cu lumea la același potop de desfrâu,asta e păcat! Sper că am fost destul de explicită, dar dacă totuși mai există oarecare dubii, pot da și alte lămuriri. Deocamdată, rămân la aceste cuvinte. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Mersul la mare este un pacat pentru ca acolo vezi ce nu trebuie. Asta este parerea mea. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Păcat e să mergi la plajă, nu la mare, pur și simplu. Dar acum, prin mersul la mare se înțelege plajă... ăsta-i adevărul. Marea e un loc frumos, dar plaja nu e pentru noi. Eu, când am fost în excursie în Grecia, nu m-am dus ziua, că nu mi s-a părut potrivit. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
In Matei 5 cu versetul 28, scrie clar... oricine pofteste o fata a si pacatuit cu ea in inima lui, iar orcine nu pofteste o fată, nu a pacatuit cu ea in inima lui. Eu consider ca nu este pacat daca mergi la mare, dar eu va întreb... la strand este pacat daca mergi sa faci o baie? Optiuni postare ®

Pagina 3 din 3
Sari la pagina:
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> România >> Topic ~ Mersul la mare >> Topic ~ Mersul la mare - pagina 3 | Salvatorul.ro
meniu prim
Lăudaţi pe Domnul! Lăudaţi pe Dumnezeu în Locaşul Lui cel Sfânt, lăudaţi-L în întinderea cerului, unde se arată puterea Lui!