Topic * Ţinutul de mână...

Postează răspuns
Prima paginaRaspunsuri: 22
Vizualizări: 1429
Membrii abonați 3
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/452-inutul-de-m-n]* Ţinutul de mână...[/url]
Buble-estera
-Buble-estera -
Eu cred că este păcat. Acum să explic de ce. Când eram mai mică, părinții mă țineau de mână,acum după ce am crescut,sunt destul de mare ca să merg singură și părinții mei au încredere în mine că pot să merg fără probleme chiar dacă nu mă mai țin ei de mână. Acum se pune altă problemă,am ajuns să nu mai am eu însămi încredere în mine din moment ce am pe cineva care să mă țină de mână, de parcă eu nu aș ști să merg fără ajutorul lui. Sunt sigură că multora li se pare hilar acest mesaj pentru că,vor spune,poate,că în primul caz părinții ne țineau de mână pentru a ne proteja, iar în al doilea caz e vorba despre iubire. Așa să fie oare? Oare mă poate iubi pe mine un străin mai mult decât părinții mei? Ne e rușine să le mai dăm mâna părinților,dar să ne ținem de mână cu iubiții noștri nu ne e rușine? Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
Esterica, eu nu vreau să te contrazic, dar ținerea de mână eu cred ca nu este nici un păcat deoarece ținerea de mână înseamnă o prietenie adevărată și legată.Da, este păcat în momentul cand cei doi care se țin de mână se gândesc lucruri la care nu trebuie să se gândească. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Replica la: Esterica, eu nu vreau să te contrazic, dar ținerea de mână eu cred ca nu este nici un păcat deoarece ținerea de mână înseamnă o prietenie adevărată și legată.Da, este păcat în momentul cand cei doi care se țin de mână se gândesc lucruri la care nu trebuie să se gândească. de Ion_Marcel
Cei doi se pot gândi la lucruri la care nu trebuie și dacă nu se țin de mână. Asta-i iubirea adevărată, să te țină cineva de mână? De ce sunt atunci atâția tineri care se țin de mână de ochii lumii,și in realitate au doar certuri? Optiuni postare ®

Pagina 3 din 3
Sari la pagina:
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Viața >> Topic * Ţinutul de mână... >> Topic * Ţinutul de mână... - pagina 3 | Salvatorul.ro
meniu prim
Lăudaţi pe Domnul! Cântaţi Domnului o cântare nouă, cântaţi laudele Lui în adunarea credincioşilor Lui!