Postări membru Ion_Marcel în topicul * Religia

Adevărat este că nu religia ne mântuește, dar trebuie să fie și o religie ca să fie respect între noi, ca să nu trăim ca talibanii care nu fac nici o deosebire între ei.

Intră
Da, Esterica, așa este, oamenii ne cunosc după imbracamintea pe care o purtam. Ei ne mai cunosc și după purtarea noastră.

Intră
Trebuie sa ne pocaim, fratilor si surorilor, ca cei din jur sa isi dea seama că suntem copiii lui Dumnezeu!

Intră
Cuvintele noastre, care ne iasa din gura, si purtarea noastra, ne arata ca suntem penticostali, mai bine zis, pocaiti. Ajuta-ne, Doamne sa fim asa!

Intră
Nu mi-e rusine sa spun ca sunt penticostal, se vede si dupa cum esti imbracat /a.

Intră
Fratilor, sa nu ne rusinam inaintea oamenilor. Sa spunem cu tarie ca suntem penticostali!

Intră
Nici mie nu mi-e rusine, eu din contra, le spun sa se pocaiasca!

Intră
Pe mine, oricine ma intreaba ce religie am, le raspund ca sunt penticostal. Eu cred ca religia penticostala este cea mai buna. Voi ce credeti?

Intră
Dar la unii nu trebuie sa le zic ca sunt penticostal ca se vede dupa comportament.

Intră
Nu imi este rusine, ca Domnul Isus mi-a facut foarte mult bine. Si noi trebuie sa fim exemplu pentru cei din jurul nostru, sa le aratam calea cea buna.

Intră

Pagina 1 din 2
Forum >> Tinerețea >> Topic * Religia >> Postări membru Ion_Marcel în topicul * Religia | Salvatorul.ro
meniu prim
Ferește-te de basmele lumeși și băbești. Caută să fii evlavios. ( 1 Timotei 4:7 )