Topic * Versetul zilei

Postează răspuns
Prima paginaUltima paginaRaspunsuri: 35
Vizualizări: 1873
Membrii abonați 3
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/801-versetul-zilei]* Versetul zilei[/url]
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Apocalipsa 3:20 Iata Eu stau la usa si bat, daca aude cineva glasul Meu si va deschide usa, voi intra la el, voi cina cu el, si el cu Mine. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
(Prov.3:27) Nu opri o binefacere celui ce are nevoie de ea, cand poti s-o faci. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
(Proverbe 15:17) "Mai bine un prânz de verdeţuri, şi dragoste, decât un bou îngrăşat, şi ură." Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Tu dar, copilul meu, întareşte-te in harul care este în Hristos Isus. (2 Timotei 2:1) Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
(1 Timotei 4:12) "Nimeni să nu-ţi dispreţuiască tinereţea; ci fii o pildă pentru credincioşi: în vorbire, în purtare, în dragoste, în credinţă, în curăţie." Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
(Romani 10:9) Daca marturisesti, deci, cu gura ta pe Isus ca Domn, si daca crezi in inima ta ca Dumnezeu L-a inviat din morti, vei fi mantuit. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
(Luca 3:16) Ioan, drept raspuns, a zis tuturor: "Cat despre mine, eu va botez cu apa; dar vine Acela care este mai puternic decat mine si caruia eu nu sunt vrednic sa-I dezleg cureaua incaltamintei. El va va boteza cu Duhul Sfant si cu foc." Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
(1 Timotei 2:9-10). "Vreau, de asemenea, ca femeile să se roage îmbrăcate în chip cuviincios, cu ruşine şi sfială; nu cu împletituri de păr, nici cu aur, nici cu mărgăritare, nici cu haine scumpe, ci cu fapte bune, cum se cuvine femeilor care spun că sunt evlavioase." Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
(Psalmi 127:1) "Dacă nu zideşte Domnul o casă, degeaba lucrează cei ce o zidesc; dacă nu păzeşte Domnul o cetate, degeaba veghează cel ce o păzeşte." Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
(Psalmi 50:15) Cheama-Ma in ziua necazului, si Eu te voi izbavi, iar tu Ma vei proslavi! Optiuni postare ®
-
Pagina 2 din 4
Sari la pagina:
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic * Versetul zilei >> Topic * Versetul zilei - pagina 2 | Salvatorul.ro
meniu prim
Cine dintre voi este înțelept și priceput? Să-și arate, prin purtarea lui bună, faptele făcute cu blândețea înțelepciunii! ( Iacov 3:13 )