Topic * Versetul zilei

Postează răspuns
Prima paginaUltima paginaRaspunsuri: 35
Vizualizări: 1876
Membrii abonați 3
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/801-versetul-zilei]* Versetul zilei[/url]
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
(Romani 12:1). "Vă îndemn dar, fraţilor, pentru îndurarea lui Dumnezeu, să aduceţi trupurile voastre ca o jertfă vie, sfântă, plăcută lui Dumnezeu: aceasta va fi din partea voastră o slujbă duhovnicească." Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
(2 Petru 3:3,4,5,6) Înainte de toate, sa ştiţi ca in zilele din urma vor veni batjocoritori plini de batjocuri, care vor trăi dupa poftele lor, si vor zice: "Unde este făgăduinţa venirii Lui? Căci de când au adormit părinţii noştri, toate rămân aşa cum erau de la începutul zidirii!" Căci inadins se fac ca nu ştiu că odinioară erau ceruri şi un pământ scos din apă şi cu ajutorul apei, şi că lumea de atunci a pierit, tot prin ele, înecată de apa. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
(Psalmi 111:10). "Frica Domnului este începutul înţelepciunii; toţi cei ce o păzesc, au o minte sănătoasă, şi slava Lui ţine în veci." Optiuni postare ®
Ion_Marcel
+Ion_Marcel -
(1 Petru 4:7-8) "Sfârşitul tuturor lucrurilor este aproape. Fiţi înţelepţi dar, şi vegheaţi în vederea rugăciunii. Mai presus de toate, să aveţi o dragoste fierbinte unii pentru alţii, căci dragostea acoperă o sumedenie de păcate." Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Eclesiastul, capitolul 4. M-am uitat apoi la toate asupririle care se fac sub soare, si iata ca cei apasati varsa lacrimi, si nu este nimeni sa-i mangaie! Ei sunt prada silniciei asupritorilor lor, si n-are cine sa-i mangaie! Si am gasit ca mortii, care au murit mai inainte, sunt mai fericiti decat cei vii, care sunt inca in viata, dar mai fericit decat amandoi am gasit pe cel ce nu s-a nascut inca, fiindca n-a vazut toate relele care se petrec sub soare. Am mai vazut ca orice munca si orice iscusinta la lucru isi are temeiul numai in pizma unuia asupra altuia; si aceasta este o desertaciune si goana dupa vant. Nebunul isi incruciseaza mainile, si isi mananca insasi carnea lui. Mai bine o mana plina de odihna, decat amandoi pumnii plini de truda. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
(Apocalipsa 21:6) Apoi mi-a zis: "S-a isprăvit! Eu sunt Alfa şi Omega, Începul si Sfârsitul." Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
(2 Timotei 2:5) Si cine lupta la jocuri, nu este incununat, daca nu s-a luptat dupa randuieli. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Proverbe 10:10 Cine clipeste din ochi este o pricina de intristare, si cine are o gura nesocotita se prapadeste singur. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Pentru ca atunci va fi un necaz asa de mare, cum n-a fost niciodata de la inceputul lumii pana acum, si nici nu va mai fi. Si daca zilele acelea n-ar fi fost scurtate, nimeni n-ar scapa, dar din pricina celor alesi, zilele acelea vor fi scurtate. Atunci, daca va va spune cineva: "Iata, Hristosul este aici sau acolo!", sa nu-l credeti, caci se vor scula Hristosi mincinosi si prooroci mincinosi, vor face semne mari si minuni, pana acolo incat sa insele, daca va fi cu putinta, chiar si pe cei alesi. Iata ca v-am spus mai dinainte. Deci, daca va vor zice: "Iata-L in pustie!", sa nu va duceti acolo! "Iata-L in odaite ascunse!", sa nu credeti. Caci cum iese fulgerul de la rasarit si se vede pana la apus, asa va fi si venirea Fiului Omului. Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
(Iuda 1:20) Dar voi, preaiubitilor, ziditi-va sufletete pe credinta voastra preasfanta, rugati-va prin Duhul Sfant! Optiuni postare ®
-
Pagina 3 din 4
Sari la pagina:
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic * Versetul zilei >> Topic * Versetul zilei - pagina 3 | Salvatorul.ro
meniu prim
Mai bine o bucată de pâine uscată, cu pace, decât o casă plină de cărnuri, cu ceartă! ( Proverbele 17:1 )