Topic * Versetul zilei

Postează răspuns
Prima paginaUltima paginaRaspunsuri: 35
Vizualizări: 1900
Membrii abonați 3
Membrii respondenti: 3
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/801-versetul-zilei]* Versetul zilei[/url]
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Apocalipsa 3:20 Iata Eu stau la usa si bat, daca aude cineva glasul Meu si va deschide usa, voi intra la el, voi cina cu el, si el cu Mine. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
(Prov.3:27) Nu opri o binefacere celui ce are nevoie de ea, cand poti s-o faci. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
(Proverbe 15:17) "Mai bine un prânz de verdeţuri, şi dragoste, decât un bou îngrăşat, şi ură." Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
Tu dar, copilul meu, întareşte-te in harul care este în Hristos Isus. (2 Timotei 2:1) Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
(1 Timotei 4:12) "Nimeni să nu-ţi dispreţuiască tinereţea; ci fii o pildă pentru credincioşi: în vorbire, în purtare, în dragoste, în credinţă, în curăţie." Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
(Romani 10:9) Daca marturisesti, deci, cu gura ta pe Isus ca Domn, si daca crezi in inima ta ca Dumnezeu L-a inviat din morti, vei fi mantuit. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
(Luca 3:16) Ioan, drept raspuns, a zis tuturor: "Cat despre mine, eu va botez cu apa; dar vine Acela care este mai puternic decat mine si caruia eu nu sunt vrednic sa-I dezleg cureaua incaltamintei. El va va boteza cu Duhul Sfant si cu foc." Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
steag(1 Timotei 2:9-10). "Vreau, de asemenea, ca femeile să se roage îmbrăcate în chip cuviincios, cu ruşine şi sfială; nu cu împletituri de păr, nici cu aur, nici cu mărgăritare, nici cu haine scumpe, ci cu fapte bune, cum se cuvine femeilor care spun că sunt evlavioase." Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
(Psalmi 127:1) "Dacă nu zideşte Domnul o casă, degeaba lucrează cei ce o zidesc; dacă nu păzeşte Domnul o cetate, degeaba veghează cel ce o păzeşte." Optiuni postare ®
Salvatorul.Ro
-Salvatorul.Ro -
(Psalmi 50:15) Cheama-Ma in ziua necazului, si Eu te voi izbavi, iar tu Ma vei proslavi! Optiuni postare ®
-
Pagina 2 din 4
Sari la pagina:
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | google | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic * Versetul zilei >> Topic * Versetul zilei - pagina 2 | Salvatorul.ro
meniu prim
Când te simți singur și părăsit, când lucrurile nu îți merg așa cum ai vrea, când ai probleme și necazuri, atunci Dumnezeu te iubește cel mai mult, și toate necazurile vor lucra spre binele tău.